Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

Зголемување на посети на FB

Дискусија во форумот 'Facebook' започната од naduvan, 20 Август 2014.

 1. naduvan

  naduvan Истакнат член

  Зачленет:
  20 Август 2014
  Мислења:
  29
  Допаѓања:
  14
  Дали имате контакт со некои поголеми Fan страни или групи кои што споделуваат постови за пари?
  Знам некои луѓе кои што стигнуваат до 10-20k посети само од тоа споделување.
   
  Последен пат изменето од модератор: 20 Август 2014
  На Dejan009 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Dejan009

  Dejan009 Нов член

  Зачленет:
  28 Август 2014
  Мислења:
  6
  Допаѓања:
  1
  i jas znam luge koi stiguvaat nad 60k+ za eden post...ama kako nikoj ne kazuva ...
   
 3. Аце

  Аце Ordinary guy.

  Зачленет:
  9 Септември 2011
  Мислења:
  2,022
  Допаѓања:
  851
  Јас имам македонска фан страна ама тоа нема да заврши работа. Најлесно е доколку немаш твоја фан страна со голем број на фанови е и да се направи размена е да се понуди $$ за постирање во одреден период (месец) со тоа што тебе ќе ти биде дадено права да си објавуваш одреден број на постови на таа фан страна.
   
  На Dejan009 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. onlinefreak

  onlinefreak Нов член

  Зачленет:
  14 Септември 2014
  Мислења:
  8
  Допаѓања:
  1
  Професија:
  wordpress
  едноставно е ... не се замарајте со такви работи, спозорирајте си пост за 2 долари можете да добиете прилично доста се разбира само доколку таргетирате македонија додека за уса ќе добиете помалку прегледи .... плус никој не го гледа тој спонзориран пост сите лајкуваат без да обрнуваат внимание се разбира зависи на што ќе таргетираш
   
 5. naduvan

  naduvan Истакнат член

  Зачленет:
  20 Август 2014
  Мислења:
  29
  Допаѓања:
  14
  Па не е баш така барем порано не беше јас ете ке ти кажам искуство предходно плакав за пост и ФБ ми пракаше трафик ако ти кажам дека за 30 долари на ден што плакав добивав по 20к посети а сега дфобиваш ништо тогаш болје у бунар да ги фрлам парите повеке шанси има желбата да ми се исполни а со тоа 2 долари ако не е тајна кажи што добиваш?
   
 6. onlinefreak

  onlinefreak Нов член

  Зачленет:
  14 Септември 2014
  Мислења:
  8
  Допаѓања:
  1
  Професија:
  wordpress
  за мкд со 2 долари добиваш од прилика (est. people reached 5200-14000) е сега фб не може да ти гарантира колку ќе имаш посети на сајтот ама во секој случај подобро е да ставаш на секој пост по 2 од него на еден 30 ... со новите рестрикции ни фб фан пејџовите не можат да ти гарантираат голема посетеност (не сум пробал) ама мислам дека поуспешен начин е да си платиш на фб бидејќи голем дел од тие пејџови се со билдани лајкови ... сепак зависи што ти е целта, ако ти е само за билдање посети ќе ти заврши работа се разбира за ултра тешка глупост а доколку сакаш да продадеш нешто во мк е многу тешко ... ако се решиш за фан пејџ пиши искуство
   
 7. naduvan

  naduvan Истакнат член

  Зачленет:
  20 Август 2014
  Мислења:
  29
  Допаѓања:
  14
  Јас ти кажувам што гледам дека има некои страници само од постирање на одредени фан пејџ-ови добиваат огромни посети,по групи не ни постираат,
  меѓутоа многу тешко е да се влезе во тој круг пошто се тие CC на страната или ти бараат баснословни суми за еден пост или те откачуваат и не ти ни одговараат,не се сите фан пејџови билдани има и некои нормални сто можат да ти направат огромен трафик
   
  На Dejan009 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. besy

  besy Истакнат член

  Зачленет:
  7 Јануари 2012
  Мислења:
  312
  Допаѓања:
  121
  Провери на fiverr, порано имаше да објават твој пост на некоја поголема фан страна за 5$. Порано имав најдено пост на фан страна со 1.2мил фанови за 5$...
   
  На Dejan009 му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: