Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

Зголемување на PA&DA

Дискусија во форумот 'SEO' започната од Ilishev, 8 Септември 2014.

 1. Ilishev

  Ilishev VIP

  Зачленет:
  11 Јули 2013
  Мислења:
  393
  Допаѓања:
  238
  Професија:
  SEO Consultant
  Како да зголемам Page Authority, а како Domain Authority? Пред да направам глупост сакам да прашам дали PA се зголемува со Outbound линкови, а DA со Inbound?
   
 2. naduvan

  naduvan Истакнат член

  Зачленет:
  20 Август 2014
  Мислења:
  29
  Допаѓања:
  14
  точно за out ти се доволно линкови како википедиа или други страни со голем PR ама за inbound иде тешко барем на мене до сега треба ептен квалитетни страни да те лникуваат пишав во една друга дискусија има некои дечки продаваат такви линкови како на пример buzzfeed кошта да те фукнат на главна страна 100$ другите беа поефтини околу 60$ ако имаш некој друг извор сподели и кажи а исто би можеле овде меѓусебно да си помогнеме на пример со исто ниче што се страни да си размениме линкови доколку сме на различен хост,пошто тие линкови од исти хост не ги рангира google.
   

Сподели: