Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

Здраво

Дискусија во форумот 'Претстави се' започната од Gogo, 21 Февруари 2019.

1. Gogo

Gogo Нов член

Зачленет:
    21 Февруари 2019
    Мислења:
    4
    Допаѓања:
    2
    Здраво на сите, јас сум ГоГо и сигурен сум дека ќе имаме супер дискусии ^^
    Поздрав

2. Аце

Аце Ordinary guy.

Зачленет:
    9 Септември 2011
    Мислења:
    2,002
    Допаѓања:
    836
    Добредојде на ИБиз :) Пиши ни повеќе со што се занимаваш на нтернет како би нашле заедничка дискусија..

3. Gogo

Gogo Нов член

Зачленет:
    21 Февруари 2019
    Мислења:
    4
    Допаѓања:
    2
    Фала :)
    Имам веб страна за продавање на продукти преку Shopify (dropshipping бизнис модел) и планирам со тоа да се занимавам во наредниот период, па ќе видиме како ќе оди. Најголемиот проблем моментално ми е начинот на кој ќе ги примам парите. Најверојатно ќе треба да си извадам сметка во Хрватска (имам Хрватски пасош) и така ќе можам да користам PayPal. Инаку имам дипломирано на ФИНКИ - компјутерски науки и инженерство :)

На AA277724 и Аце им се допаѓа ова.
  4. Аце

Аце Ordinary guy.

Зачленет:
    9 Септември 2011
    Мислења:
    2,002
    Допаѓања:
    836
    Дали ја имаш пробано 2co како опција? Само да знаеш дека пејпал акаунтот треба да ти биде бизнис, што значи во конверзијата од Персонален во Бизнис бараат некои ситни документи за да потврдат Град/Адреса така да биди спремен на тоа. Доколку сакаш соработка може нешто заедно да направиме, стојам на располагање :)

5. Gogo

Gogo Нов член

Зачленет:
    21 Февруари 2019
    Мислења:
    4
    Допаѓања:
    2
    Не би сакал таа опција да ја користам, се изначитав еден куп негативни коментари, луѓето ја користат само ако се приморани а при тоа има еден тон процедури додека ти ја одобрат, така да јас планирам да си направам ПејПал кој ќе ми биде поврзан со Хрватска картичка за која ќе аплицирам во брзо време. Инаку фала ти на понудата, прва да средам за сигурно со примањето на пари па ќе видиме кој ќе биде следен чекор :)

Сподели: