Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

Здраво

Дискусија во форумот 'Претстави се' започната од krashot14, 15 Јануари 2014.

 1. krashot14

  krashot14 Активен член

  Зачленет:
  15 Јануари 2014
  Мислења:
  31
  Допаѓања:
  22
  Здраво, се викам Дарко и сум од Битола.
  Се занимавам со PPC, microworkers и сега во пред некоја недела почнав да се занимавам со fiverr, но не ми оди некако ;)
  Поздрав до сите :)
   
 2. besy

  besy Истакнат член

  Зачленет:
  7 Јануари 2012
  Мислења:
  312
  Допаѓања:
  121
  Се занимаваш со PPC или PTC?
  --- Надополнето, 15 Јануари 2014, Дата на објавување: 15 Јануари 2014 ---
  :welcome:
   
 3. Ilishev

  Ilishev VIP

  Зачленет:
  11 Јули 2013
  Мислења:
  393
  Допаѓања:
  238
  Професија:
  SEO Consultant
  :welcome:
   
  На krashot14 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. LaFea

  LaFea Член

  Зачленет:
  3 Ноември 2013
  Мислења:
  89
  Допаѓања:
  37
  :welcome:
   
  На krashot14 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. kiko

  kiko Активен член

  Зачленет:
  3 Мај 2012
  Мислења:
  278
  Допаѓања:
  106
  Welcome, и ако не се лажам ти си тој што стави во една група на фб твојот гиг од фивер па ја ти го дадов форумов за да си го поправиш гигот:DИнаќе, читни го форумов многу ќе ти помогне, и со среќа:)
   
  На krashot14 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. krashot14

  krashot14 Активен член

  Зачленет:
  15 Јануари 2014
  Мислења:
  31
  Допаѓања:
  22
  Тој сум :))
   
  На kiko му/ѝ се допаѓа ова.
 7. kiko

  kiko Активен член

  Зачленет:
  3 Мај 2012
  Мислења:
  278
  Допаѓања:
  106
  мило ми е што ме послуша, нема да згрешиш:cool:
   
  На krashot14 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. FiliP.D

  FiliP.D Активен член

  Зачленет:
  24 Септември 2012
  Мислења:
  179
  Допаѓања:
  79
  Добредојде.
   
  На krashot14 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. kon

  kon Истакнат член

  Зачленет:
  12 Ноември 2011
  Мислења:
  1,195
  Допаѓања:
  320
  Професија:
  Графички Дизајнер
  :welcome::ziveli:
   
  На krashot14 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. talevskiboss

  talevskiboss Активен член

  Зачленет:
  31 Јули 2012
  Мислења:
  341
  Допаѓања:
  172
  :welcome:
   
  На krashot14 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. filipxo

  filipxo Нов член

  Зачленет:
  8 Август 2013
  Мислења:
  21
  Допаѓања:
  11
  Професија:
  CPA/PPD/Adsense
  Другар фудбал да не играш случајно ? :welcome:
   
  На krashot14 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. krashot14

  krashot14 Активен член

  Зачленет:
  15 Јануари 2014
  Мислења:
  31
  Допаѓања:
  22
  Да, играм ^_^
   
 13. stefan_v

  stefan_v Ninja

  Зачленет:
  26 Ноември 2011
  Мислења:
  828
  Допаѓања:
  313
  Професија:
  Programmer / Internet Marketer
  :welcome:
   
  На krashot14 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. BigBull

  BigBull Активен член

  Зачленет:
  1 Март 2012
  Мислења:
  193
  Допаѓања:
  68
  Професија:
  Газда
  Добредојде :)
   
  На krashot14 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. dreamer

  dreamer Активен член

  Зачленет:
  3 Мај 2012
  Мислења:
  291
  Допаѓања:
  94
  Професија:
  3D Modeling
  :welcome:
   
  На krashot14 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. FilipD

  FilipD Активен член

  Зачленет:
  4 Мај 2013
  Мислења:
  220
  Допаѓања:
  78
  :welcome:
   
  На krashot14 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. buli

  buli Член

  Зачленет:
  31 Јануари 2013
  Мислења:
  71
  Допаѓања:
  13
  :welcome:
   
  На krashot14 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Angel

  Angel Нов член

  Зачленет:
  5 Февруари 2014
  Мислења:
  9
  Допаѓања:
  6
  Професија:
  Интернет Маркетер
  [​IMG]
   
  На krashot14 му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: