Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

[Завршен] #1 ИБиз Hangout

Дискусија во форумот 'Кафе Муабет' започната од Аце, 13 Април 2013.

 1. dorco

  dorco Активен член

  Зачленет:
  26 Јануари 2013
  Мислења:
  361
  Допаѓања:
  118
  немој да ми кажеш дека вечер околу 10 саат нема да седнеш на компјутер пред спиење? и дека не го правиш тоа секој ден...
   
 2. Колман

  Колман Активен член

  Зачленет:
  5 Мај 2012
  Мислења:
  182
  Допаѓања:
  100
  Нема.
  После 8 часот секогаш одмарам и сурфам на нет преку телефонот. Компјутер користам 2-3 часа во денот, исклучиво за работа.
   
 3. Аце

  Аце Ordinary guy.

  Зачленет:
  9 Септември 2011
  Мислења:
  2,035
  Допаѓања:
  866
  Изберете термин за утре:
  • Во 1 саат.
  • Во 4 саат.
   
 4. Nakolce

  Nakolce Активен член

  Зачленет:
  1 Ноември 2011
  Мислења:
  510
  Допаѓања:
  84
  Професија:
  Електротехничар
  мене повеќе ми одговара во 4...
   
 5. Goranski

  Goranski Истакнат член

  Зачленет:
  2 Април 2013
  Мислења:
  961
  Допаѓања:
  652
 6. ZionPax

  ZionPax Активен член

  Зачленет:
  16 Јуни 2012
  Мислења:
  54
  Допаѓања:
  30
  И двата термина се ок, ке гледам да се појавам на време :)
   
 7. Аце

  Аце Ordinary guy.

  Зачленет:
  9 Септември 2011
  Мислења:
  2,035
  Допаѓања:
  866
  Готово. :)
   
 8. Nakolce

  Nakolce Активен член

  Зачленет:
  1 Ноември 2011
  Мислења:
  510
  Допаѓања:
  84
  Професија:
  Електротехничар
  Во исчекување на првиот ибиз Hangout
   
 9. Аце

  Аце Ordinary guy.

  Зачленет:
  9 Септември 2011
  Мислења:
  2,035
  Допаѓања:
  866
  Just a moment to make my hair :)
   
 10. ZionPax

  ZionPax Активен член

  Зачленет:
  16 Јуни 2012
  Мислења:
  54
  Допаѓања:
  30
  [​IMG] Уште 5 минути :)
   
 11. Аце

  Аце Ordinary guy.

  Зачленет:
  9 Септември 2011
  Мислења:
  2,035
  Допаѓања:
  866
  На NickyyOH му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Колман

  Колман Активен член

  Зачленет:
  5 Мај 2012
  Мислења:
  182
  Допаѓања:
  100
  Уф дури сега имам пристап до компјутер, како помина? :D
   
 13. ZionPax

  ZionPax Активен член

  Зачленет:
  16 Јуни 2012
  Мислења:
  54
  Допаѓања:
  30
  Одлично:thumbsup: Се разменија трикови, искуства а и некои планови за во иднина. Тие што не дојдоа, пропуштија многу.
   
  На Колман и NickyyOH им се допаѓа ова.
 14. Колман

  Колман Активен член

  Зачленет:
  5 Мај 2012
  Мислења:
  182
  Допаѓања:
  100
  Ццц сеа прајш да ми е криво :p
   
  На kon му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Nakolce

  Nakolce Активен член

  Зачленет:
  1 Ноември 2011
  Мислења:
  510
  Допаѓања:
  84
  Професија:
  Електротехничар
  Воглавно добро помина, се споделија доста искуства... Па ќе видиме за понатака што ќе биде...
   
 16. dorco

  dorco Активен член

  Зачленет:
  26 Јануари 2013
  Мислења:
  361
  Допаѓања:
  118
  добро не бидете цигарни, пишете у кратки црти за што се правеше муабет....
   
  На kiko му/ѝ се допаѓа ова.
 17. NickyyOH

  NickyyOH Нов член

  Зачленет:
  18 Јануари 2013
  Мислења:
  30
  Допаѓања:
  7
  Професија:
  Web and graphic designer
  Во кратки црти муабет се правеше за се, како за прво вакво случување "запознавање" немаше нешто конкретно повеќе беше за општи работи околу интернет заработката. Како некој успеал нешто да заработи исто така и некои идеи за заработка во иднина..
   
 18. dorco

  dorco Активен член

  Зачленет:
  26 Јануари 2013
  Мислења:
  361
  Допаѓања:
  118
  ај се надевам следната ке биде у брзо време и нема да биде у сабота или недела
   
 19. Nakolce

  Nakolce Активен член

  Зачленет:
  1 Ноември 2011
  Мислења:
  510
  Допаѓања:
  84
  Професија:
  Електротехничар
  следната здравје следниот месец...
   
  На NickyyOH му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Аце

  Аце Ordinary guy.

  Зачленет:
  9 Септември 2011
  Мислења:
  2,035
  Допаѓања:
  866
  Ништо не им откривајте, нека им биде криво што не дојдоа да помуабетиме. /jk
  Пред се правевме муабет за пејпал како еден платежен сервис и неколку совети како да избегнеш лимитирање. Дискутиравме за начини за заработка, некои совети споделивме, како и некои методи идеи кои ќе треба да ги тестираме, па ако биде се океј и ќе споделиме на форумов.
  Доволно е ова да не откривам се :). Иначе некаде околу 1ипол саат траеше цел hangout а следниот кој ќе биде некаде после велигден планираме да биде подолг и помасовен!
   
  На NickyyOH му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: