Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

[Завршен] #1 ИБиз Hangout

Дискусија во форумот 'Кафе Муабет' започната од Аце, 13 Април 2013.

 1. Аце

  Аце Ordinary guy.

  Зачленет:
  9 Септември 2011
  Мислења:
  2,035
  Допаѓања:
  866
  [​IMG]
  Google Hangout оваа недела (21.04), ќе дискутираме за многу теми.
  PayPal, Идеи, Нови методи на заработка.
  Се што ви треба е: Камерче, Микрофон, Google+ профил (додадете ме за пријател).
  Моментално ќе ограничиме на 4-5 члена максимум (доколку има повеќе заинтересирани).
   
  На NickyyOH и ZionPax им се допаѓа ова.
 2. Nakolce

  Nakolce Активен член

  Зачленет:
  1 Ноември 2011
  Мислења:
  510
  Допаѓања:
  84
  Професија:
  Електротехничар
  ако сум дома, и слободен... секако... не е проблем...
   
 3. Аце

  Аце Ordinary guy.

  Зачленет:
  9 Септември 2011
  Мислења:
  2,035
  Допаѓања:
  866
  Испадна избрзано, овој hangout e како проба така да ако не бидеш на ова на нареднот сигурно ќе бидеш затоа што ќе биде најавен неколку дена порано. Но гледај да бидеш дома и за овој :)
   
 4. Nakolce

  Nakolce Активен член

  Зачленет:
  1 Ноември 2011
  Мислења:
  510
  Допаѓања:
  84
  Професија:
  Електротехничар
  Планирам да бидам на компјутер... па живи и здрави...
   
 5. stefan_v

  stefan_v Ninja

  Зачленет:
  26 Ноември 2011
  Мислења:
  828
  Допаѓања:
  313
  Професија:
  Programmer / Internet Marketer
  Иии не сум се уклучил на иБиз, не сум видел. Беше работава? :)
   
 6. Аце

  Аце Ordinary guy.

  Зачленет:
  9 Септември 2011
  Мислења:
  2,035
  Допаѓања:
  866
  Утре!
   
 7. stefan_v

  stefan_v Ninja

  Зачленет:
  26 Ноември 2011
  Мислења:
  828
  Допаѓања:
  313
  Професија:
  Programmer / Internet Marketer
  Офф утка.
  Што да правам кога имаме ден недела, и недела. :)
   
 8. Аце

  Аце Ordinary guy.

  Зачленет:
  9 Септември 2011
  Мислења:
  2,035
  Допаѓања:
  866
  Fixed, значи ти доаѓаш :)
   
 9. Goranski

  Goranski Истакнат член

  Зачленет:
  2 Април 2013
  Мислења:
  961
  Допаѓања:
  652
  ако станам од спиење ке поминам
   
 10. Колман

  Колман Активен член

  Зачленет:
  5 Мај 2012
  Мислења:
  182
  Допаѓања:
  100
  Кај најдовте ко ќе немат струја Охридов :D
   
 11. Аце

  Аце Ordinary guy.

  Зачленет:
  9 Септември 2011
  Мислења:
  2,035
  Допаѓања:
  866
  Ништо момци оставаме за друг викенд т.е наредна недела (20-21) изберете термин дали во сабота или во недела.
  Ете среќа се одложи.
   
 12. ZionPax

  ZionPax Активен член

  Зачленет:
  16 Јуни 2012
  Мислења:
  54
  Допаѓања:
  30
  Штета :( Ке паднеа добри идеи за заработка :)
   
 13. Колман

  Колман Активен член

  Зачленет:
  5 Мај 2012
  Мислења:
  182
  Допаѓања:
  100
  Сабота или недела за мене не е толку важно.

  Една препорака од мене е да се прати ПП кај сите членови за ова и темава да се постави за важна. Да не е воолку избрзано како овој пат. Мислам ке се собереме 5-6 души.
  Покрај разговорот за нови идеите и методи на заработка, пејпал... може да почнеме со нашите почетоци во интернет заработката, што не натерало, со што сме почнале, колку сме биле успешни на почетокот...онака колку да се стекне прифил за една личност.
  И не би било лошо ова да се практикува почесто.
   
  На NickyyOH и Аце им се допаѓа ова.
 14. Аце

  Аце Ordinary guy.

  Зачленет:
  9 Септември 2011
  Мислења:
  2,035
  Допаѓања:
  866
  ^ Сега за сега 3ца пријавија заинтересираност + ти и zion севкупно 5 што е доволно.
  Темата е поставена како важна. Денес беше убав ден но сите слободни од работа и имав ненајавени гости. Околу темите, сами ќе си дојдат по себе, ако се биде океј ќе падне убав муабет и за Adsense, ќе може да збориме и за Clickbank исто :)
   
  На NickyyOH му/ѝ се допаѓа ова.
 15. NickyyOH

  NickyyOH Нов член

  Зачленет:
  18 Јануари 2013
  Мислења:
  30
  Допаѓања:
  7
  Професија:
  Web and graphic designer
  И јас сум заинтересиран околу ова, би тебало да има добра дискусија околу интернет заработката.. :D
   
 16. dorco

  dorco Активен член

  Зачленет:
  26 Јануари 2013
  Мислења:
  361
  Допаѓања:
  118
  сабота и недела преку ден се шета...
  Најбрзо и наједноставно:
  вечер, 10 саат, некој фрее чат или ирц канал.

  кој може може, кој не, утре пак
   
 17. Goranski

  Goranski Истакнат член

  Зачленет:
  2 Април 2013
  Мислења:
  961
  Допаѓања:
  652
  Да за викенд не се работи, преку недела е најдобро касно навечер.
   
 18. kon

  kon Истакнат член

  Зачленет:
  12 Ноември 2011
  Мислења:
  1,195
  Допаѓања:
  320
  Професија:
  Графички Дизајнер
  Баш сабота се шета вечерта :D
   
 19. dorco

  dorco Активен член

  Зачленет:
  26 Јануари 2013
  Мислења:
  361
  Допаѓања:
  118
  зборам за денес вечер, не за сабота или недела
   
 20. Колман

  Колман Активен член

  Зачленет:
  5 Мај 2012
  Мислења:
  182
  Допаѓања:
  100
  Работен ден, штознам тешко. Многу одат на работа/школо и имаат дополнителни обврски. Посебно втора смена, треба и одмор малце.
  Неработен ден е најдобро, ама тешко е да се одреди термин.
  Според мене 6-7-8 часот недела ке е најдобро. Ако излагате преку ден тоа време би требало да сте дома. Ако излагате на вечер би требало да излагате покасно.
   
  На NickyyOH му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: