Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

Заработка со NatureBucks

Дискусија во форумот 'Различни методи на заработка' започната од martin_gj, 21 Мај 2012.

1. martin_gj

martin_gj Нов член

Зачленет:
    26 Ноември 2011
    Мислења:
    26
    Допаѓања:
    7
    Сајт со кој извршувате дадени понуди, даваат од $0.5~$0.40 нов сум но мислам дека може и повеќе. Се регистрирав пред 2 часа, и од радозналост извршив една понуда од 0.06, за 2 мин, ми беа префрлени на акаунтот, но... уште почудно е што за околу еден час ми стигнаа на PayPal, а одсега натаму instant. A од рефералите добивате 20% од нивната заработка, на пример ако заработи 1.00$ вие добивате 0.20$.

1. Извршување на некоја од дадените понуди

Најчесто јас сум сретнал понуда каде што треба да се регистрираш, и притоа не заборавајте да го потврдите маилот кој што сте го добиле, за оваа намена најдобро е да се направите друг емаил, и да ви биде нон-стоп вклучен во друг таб. Откако ке ја завршите таа понуда кликате на Submit.

Но исто така може да се заработува и со доведување на реферали, за тоа повеќе во делот со реферали.

2. Начини на плаќање и исплаќање

Има два начина на кој може да ви биде платено за извршените понуди и тоа со поени и долар, под понудата пишува во што исплаќаат (Amount $0.05), но и исплаќањето во поени не е проблем затоа што потоа може да си ги размените со пари (1 Points = 0.01 Cash).

Исплаќањето се врши преку PayPal, првиот пат ке причекате 1 час од прилика, а вториот веќе можете и instant да ги подигнувате. Но може да се подигнат и како Amazon Gift Card, но мора да соберете 1$.

3. Реферали

Постојат 5 Level-а, вие заработувате 20% од тоа они што ке го сработат. На пример еден реферал ако добие 1$ вие добивате 0,20$.

E сега да објаснам околу Левеливе.

1 Level, се оние реферали кои вие лично сте ги донеле да се регистрираат преку вас.
    2 Level, се оние реферали кои ги довеле корисниците од првиот левел.
    3 Level, се оние реферали кои ги довеле корисниците од вториот левел.
    4 Level, се оние реферали кои ги довеле корисниците од третиот левел.
    5 Level, се оние реферали кои ги довеле корисниците од четвртиот левел.

Значи вие заработувате од сите 5 левела по 20% од секој реферал.

За да бидете мој реферал регистритајте се преку овој линк
    Код:
    Мора да бидете регистриран за да го погледнете линкот.
    Еве го сајтот
    Код:

На 2 членови им се допаѓа ова.
  2. POWER

POWER Активен член

Зачленет:
    31 Декември 2011
    Мислења:
    438
    Допаѓања:
    48
    Професија:
    Web developer
    Штотуку го пробав, и за 5 минути ми исплатија 0.10$
    Не е лош сајтов :)

3. Аце

Аце Ordinary guy.

Зачленет:
    9 Септември 2011
    Мислења:
    2,035
    Допаѓања:
    866
    Пробав и пиша но потоа одма се одјавив и не го тестирав дали исплаќа. Но штом пиша Power значи исплаќа. Овој сајт е за оние кои седат доста време на интернет и сакат да направат некој ситен денар на сајтови :)
    Патем доколку објасниш повеќе околу ова за тоа како иде завршувањето на работите и се друго може да додадеш реферал линк според правилата.
    Доколку неможеш да го промениш првиот пост пиши подолу па ќе бидат споени постовите.

---------- Испратено во: 03:16 AM ---------- Претходното мислење е испратено во: 12:20 AM ----------

Исплаќа сајтов: [​IMG]

4. kon

kon Истакнат член

Зачленет:
    12 Ноември 2011
    Мислења:
    1,195
    Допаѓања:
    320
    Професија:
    Графички Дизајнер
    Наредните 3 дена + викенд не сум на школо :D DEAL
    фала за сајтов :)

5. POWER

POWER Активен член

Зачленет:
    31 Декември 2011
    Мислења:
    438
    Допаѓања:
    48
    Професија:
    Web developer
    Тешко ќе заработиш, многу понуди не се достапни за нашава државичка така да..

6. martin_gj

martin_gj Нов член

Зачленет:
    26 Ноември 2011
    Мислења:
    26
    Допаѓања:
    7
    Да, мала е сумата на понудите а и не се многу, но чим знаеш дека сигурно исплаќаат зошто да не си собереш околу 5-10 долари пр.за домејнче или нешто друго, и плус рефералите се добра работа. А колку што гледам 2 мин работа е да се регистрираш и да потврдиш маил. Добро би дошло и една презентација на YouTube да си стаите.

7. Dimemk

Dimemk Активен член

Зачленет:
    9 Април 2012
    Мислења:
    254
    Допаѓања:
    39
    Професија:
    Бизнис-Информатичар
    Шо е финтата шо имам извршено 10 работи и стојат пендинг веќе 3 дена, а некои ги наплатија по 10 минути ?

8. martin_gj

martin_gj Нов член

Зачленет:
    26 Ноември 2011
    Мислења:
    26
    Допаѓања:
    7
    Код:

9. sasemkd

sasemkd Нов член

Зачленет:
    16 Ноември 2012
    Мислења:
    5
    Допаѓања:
    0
    ништо ова само 1 завршив и нема повеке ова само за америка и канада е добро за нас нема

10. Martinovski

Martinovski Администратор

Зачленет:
    21 Декември 2011
    Мислења:
    154
    Допаѓања:
    32
    Што ќе биде ако понудите ги отварате и извршувате преку прокси?

11. sasemkd

sasemkd Нов член

Зачленет:
    16 Ноември 2012
    Мислења:
    5
    Допаѓања:
    0
    па нема веке понуди за извршување барем кај мене даде само 4 од кој 1 можеше да се заврши другите 3 беа за други држави нашата ја немаше.
    некој завршува повеке понуди или исто??

12. NooB

NooB Нов член

Зачленет:
    18 Јануари 2013
    Мислења:
    19
    Допаѓања:
    1
    Во делов на Offers со инсталирање на некои програми, се што треба да направиш е да ја спуштиш програмата и да ја инсталираш? има нешто потврдување?

Сподели: