Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

Заработка со NatureBucks

Дискусија во форумот 'Различни методи на заработка' започната од martin_gj, 21 Мај 2012.

 1. martin_gj

  martin_gj Нов член

  Зачленет:
  26 Ноември 2011
  Мислења:
  26
  Допаѓања:
  7
  Сајт со кој извршувате дадени понуди, даваат од $0.5~$0.40 нов сум но мислам дека може и повеќе. Се регистрирав пред 2 часа, и од радозналост извршив една понуда од 0.06, за 2 мин, ми беа префрлени на акаунтот, но... уште почудно е што за околу еден час ми стигнаа на PayPal, а одсега натаму instant. A од рефералите добивате 20% од нивната заработка, на пример ако заработи 1.00$ вие добивате 0.20$.


  [​IMG]

  1. Извршување на некоја од дадените понуди

  Најчесто јас сум сретнал понуда каде што треба да се регистрираш, и притоа не заборавајте да го потврдите маилот кој што сте го добиле, за оваа намена најдобро е да се направите друг емаил, и да ви биде нон-стоп вклучен во друг таб. Откако ке ја завршите таа понуда кликате на Submit.

  Но исто така може да се заработува и со доведување на реферали, за тоа повеќе во делот со реферали.

  2. Начини на плаќање и исплаќање

  Има два начина на кој може да ви биде платено за извршените понуди и тоа со поени и долар, под понудата пишува во што исплаќаат (Amount $0.05), но и исплаќањето во поени не е проблем затоа што потоа може да си ги размените со пари (1 Points = 0.01 Cash).

  Исплаќањето се врши преку PayPal, првиот пат ке причекате 1 час од прилика, а вториот веќе можете и instant да ги подигнувате. Но може да се подигнат и како Amazon Gift Card, но мора да соберете 1$.

  3. Реферали

  Постојат 5 Level-а, вие заработувате 20% од тоа они што ке го сработат. На пример еден реферал ако добие 1$ вие добивате 0,20$.

  E сега да објаснам околу Левеливе.

  1 Level, се оние реферали кои вие лично сте ги донеле да се регистрираат преку вас.
  2 Level, се оние реферали кои ги довеле корисниците од првиот левел.
  3 Level, се оние реферали кои ги довеле корисниците од вториот левел.
  4 Level, се оние реферали кои ги довеле корисниците од третиот левел.
  5 Level, се оние реферали кои ги довеле корисниците од четвртиот левел.

  Значи вие заработувате од сите 5 левела по 20% од секој реферал.

  За да бидете мој реферал регистритајте се преку овој линк
  Код:
  Мора да бидете регистриран за да го погледнете линкот.
  Еве го сајтот
  Код:
  Мора да бидете регистриран за да го погледнете линкот.
   
  На 2 членови им се допаѓа ова.
 2. POWER

  POWER Активен член

  Зачленет:
  31 Декември 2011
  Мислења:
  438
  Допаѓања:
  48
  Професија:
  Web developer
  Штотуку го пробав, и за 5 минути ми исплатија 0.10$
  Не е лош сајтов :)
   
 3. Аце

  Аце Ordinary guy.

  Зачленет:
  9 Септември 2011
  Мислења:
  2,035
  Допаѓања:
  866
  Пробав и пиша но потоа одма се одјавив и не го тестирав дали исплаќа. Но штом пиша Power значи исплаќа. Овој сајт е за оние кои седат доста време на интернет и сакат да направат некој ситен денар на сајтови :)
  Патем доколку објасниш повеќе околу ова за тоа како иде завршувањето на работите и се друго може да додадеш реферал линк според правилата.
  Доколку неможеш да го промениш првиот пост пиши подолу па ќе бидат споени постовите.

  ---------- Испратено во: 03:16 AM ---------- Претходното мислење е испратено во: 12:20 AM ----------

  Исплаќа сајтов: [​IMG]
   
 4. kon

  kon Истакнат член

  Зачленет:
  12 Ноември 2011
  Мислења:
  1,195
  Допаѓања:
  320
  Професија:
  Графички Дизајнер
  Наредните 3 дена + викенд не сум на школо :D DEAL
  фала за сајтов :)
   
 5. POWER

  POWER Активен член

  Зачленет:
  31 Декември 2011
  Мислења:
  438
  Допаѓања:
  48
  Професија:
  Web developer
  Тешко ќе заработиш, многу понуди не се достапни за нашава државичка така да..
   
 6. martin_gj

  martin_gj Нов член

  Зачленет:
  26 Ноември 2011
  Мислења:
  26
  Допаѓања:
  7
  Да, мала е сумата на понудите а и не се многу, но чим знаеш дека сигурно исплаќаат зошто да не си собереш околу 5-10 долари пр.за домејнче или нешто друго, и плус рефералите се добра работа. А колку што гледам 2 мин работа е да се регистрираш и да потврдиш маил. Добро би дошло и една презентација на YouTube да си стаите.
   
 7. Dimemk

  Dimemk Активен член

  Зачленет:
  9 Април 2012
  Мислења:
  254
  Допаѓања:
  39
  Професија:
  Бизнис-Информатичар
  Шо е финтата шо имам извршено 10 работи и стојат пендинг веќе 3 дена, а некои ги наплатија по 10 минути ?
   
 8. martin_gj

  martin_gj Нов член

  Зачленет:
  26 Ноември 2011
  Мислења:
  26
  Допаѓања:
  7
  Код:
  Мора да бидете регистриран за да го погледнете линкот.
   
 9. sasemkd

  sasemkd Нов член

  Зачленет:
  16 Ноември 2012
  Мислења:
  5
  Допаѓања:
  0
  ништо ова само 1 завршив и нема повеке ова само за америка и канада е добро за нас нема
   
 10. Martinovski

  Martinovski Администратор

  Зачленет:
  21 Декември 2011
  Мислења:
  154
  Допаѓања:
  32
  Што ќе биде ако понудите ги отварате и извршувате преку прокси?
   
 11. sasemkd

  sasemkd Нов член

  Зачленет:
  16 Ноември 2012
  Мислења:
  5
  Допаѓања:
  0
  па нема веке понуди за извршување барем кај мене даде само 4 од кој 1 можеше да се заврши другите 3 беа за други држави нашата ја немаше.
  некој завршува повеке понуди или исто??
   
 12. NooB

  NooB Нов член

  Зачленет:
  18 Јануари 2013
  Мислења:
  19
  Допаѓања:
  1
  Во делов на Offers со инсталирање на некои програми, се што треба да направиш е да ја спуштиш програмата и да ја инсталираш? има нешто потврдување?
   

Сподели: