Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

Заработка со microworkers

Дискусија во форумот 'Различни методи на заработка' започната од Nakolce, 20 Ноември 2011.

 1. dreamer

  dreamer Активен член

  Зачленет:
  3 Мај 2012
  Мислења:
  291
  Допаѓања:
  94
  Професија:
  3D Modeling
  Не се секирај ќе ти се префрлат парите во наредниве 24 часа и ќе ти се означат работите како satisfied. ;)
   
 2. StefanKTS

  StefanKTS Нов член

  Зачленет:
  18 Февруари 2013
  Мислења:
  26
  Допаѓања:
  9
  Има една многу дибра финта за да заработиш 40 центи без да направите ништо.
  Одете на Classifieds posting потоа одберете од тасковите како што се на пример
  Android Application Download + Install
  Потоа идете на линкот кој е даден во првиот чекот. Пронајдете некој што коментирал за производот и копирајте го неговото има. Потоа само пастирајте го на местото каде што се бара доказ.
  До сега имам направено вака преку 10-15 пати и ниту еднаш не ми е одбиена исплатата
   
  На kon му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Nightwalker

  Nightwalker Член

  Зачленет:
  9 Февруари 2014
  Мислења:
  39
  Допаѓања:
  28
  Професија:
  Преведувач и толкувач, content writer
  Многу ризично е со прокси, од почетокот на годинава испобанираа така цел куп акаунти, и тоа претежно од Азијци зашто они најмногу така работеа, кај нив помалку работа и откај нас има.
  Гледам конкретно неделава и Непал ја ставиле на црната листа земји.

  Anyway, тоа е тоа, имам пријателка од Англија на која кога и да отвори MW, почетната страна со работи и’ е преполна.
   
  На kon му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Колман

  Колман Активен член

  Зачленет:
  5 Мај 2012
  Мислења:
  182
  Допаѓања:
  100
  Уште важи она да ти пратат писмо на домашна работа за да можеш да повлекуваш пари?
   
 5. Nightwalker

  Nightwalker Член

  Зачленет:
  9 Февруари 2014
  Мислења:
  39
  Допаѓања:
  28
  Професија:
  Преведувач и толкувач, content writer
  Да.
  И уште не се знае дали всушност ќе ти стигне писмото, или не.
   
 6. Vengeance

  Vengeance Член

  Зачленет:
  27 Февруари 2012
  Мислења:
  73
  Допаѓања:
  2
  Треба да стигне писмото, од Словенија ипак го праќаат... :)
   
 7. Crnorizec

  Crnorizec Нов член

  Зачленет:
  22 Јануари 2015
  Мислења:
  20
  Допаѓања:
  2
  ко што разбрав бараш пин, само кога треба да повлечеш пари или...? пошто после секоја завршена работа ми го бара, а најверојатно без тоа не ми се ни брои како завршена...
   
 8. tridium

  tridium Член

  Зачленет:
  10 Јануари 2015
  Мислења:
  3
  Допаѓања:
  0
  Pin barash od microworkers samo ednas, potoa ti stiga pismo od Slovenija direktno za nekoi 3-10 dena, kaj mene potocno 5 ili 6 ne se sekacam dobro, potoa najmalku treba da imas 9$ za da mozes da pravish withdraw, i samo ednas go vnesuvas toj pin, pri sekoja sledna isplata imas opcija za da ti dade pin koj ti stiga na mail i toj go vnesuvash. dokaz
   
 9. Vengeance

  Vengeance Член

  Зачленет:
  27 Февруари 2012
  Мислења:
  73
  Допаѓања:
  2
  Случајно некој дан има за продавање акаунт?
   
 10. Crnorizec

  Crnorizec Нов член

  Зачленет:
  22 Јануари 2015
  Мислења:
  20
  Допаѓања:
  2
  И тебе не ти стига пин на мобилен?
   
 11. AleksandarJ

  AleksandarJ Активен член

  Зачленет:
  18 Април 2014
  Мислења:
  263
  Допаѓања:
  97
  Професија:
  Article writer
  зошто ти е да купиш?:)
   
 12. Vengeance

  Vengeance Член

  Зачленет:
  27 Февруари 2012
  Мислења:
  73
  Допаѓања:
  2
  Не стига... намерно направено вака од нивна страна сигурно...
   
 13. Naneski

  Naneski Нов член

  Зачленет:
  18 Април 2014
  Мислења:
  23
  Допаѓања:
  12
 14. Crnorizec

  Crnorizec Нов член

  Зачленет:
  22 Јануари 2015
  Мислења:
  20
  Допаѓања:
  2
  After that, се мисли веројатно на од коа првиот пат ке ти пратат ама пробав повеќе пати со различни броеви нејќе. Број на пратени пинови стои нула И како ке изработам неколку "tasks" кога после секоја работа ми вика дека неам пин и неможам да ја сработам!?
   
 15. tridium

  tridium Член

  Зачленет:
  10 Јануари 2015
  Мислења:
  3
  Допаѓања:
  0
  otvoriv nov akaunt zaradi proba, so ip na mobilen, ne saka ni mene da mi prati pin, a so prviot akaunt od prva zavrsiv rabota :/
   
 16. Nightwalker

  Nightwalker Член

  Зачленет:
  9 Февруари 2014
  Мислења:
  39
  Допаѓања:
  28
  Професија:
  Преведувач и толкувач, content writer
  Дечки, околу тоа со пинот...
  Не знам каде и како слушнав, но као ставени сме во исто ќоше со земји како Бангладеш, Индија и остали, во стилот веќе не можете да се регистрирате на MW само затоа што ја имате привилегијата да сте Македонец.
  Фалачаопријатно
   
 17. TheHarrabed

  TheHarrabed Нов член

  Зачленет:
  30 Март 2013
  Мислења:
  65
  Допаѓања:
  5
  И повеќе регистрација бадијала така?

  Зарем нема некоја шанса да се среде ова со пинот стигнавање?

  За Индија прочитав нешто дека треба да се исклучи тоа "do not disturb" со смс на 1909.
   

Сподели: