Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

Заработка со microworkers

Дискусија во форумот 'Различни методи на заработка' започната од Nakolce, 20 Ноември 2011.

 1. dreamer

  dreamer Активен член

  Зачленет:
  3 Мај 2012
  Мислења:
  291
  Допаѓања:
  94
  Професија:
  3D Modeling
  Your temporary Success rate is 25%
  Мислам дека ова ти појаснува? :)
   
 2. Npk

  Npk Нов член

  Зачленет:
  17 Јануари 2013
  Мислења:
  7
  Допаѓања:
  0

  Постои ли опција да ја повлечам сработената работа, пошто имам сега 13 кои сеуште се "pending" и веке 3 дена чекам а и не верувам во брзо време да се потврдат... или пак решение да глеам во нов акаунт?
   
 3. Nakolce

  Nakolce Активен член

  Зачленет:
  1 Ноември 2011
  Мислења:
  510
  Допаѓања:
  84
  Професија:
  Електротехничар
  ти стигна дома писмо со код ?
  ако не е ќе си пишеш точна адреса и ќе чекаш да ти стигне.
  А иначе исплаќаат секоја сабота мислам.
  Барем така правеа кога работев јас таму.
   
 4. kon

  kon Истакнат член

  Зачленет:
  12 Ноември 2011
  Мислења:
  1,195
  Допаѓања:
  320
  Професија:
  Графички Дизајнер
  Ако поминат 7 дена без трага од тој што е негова работата, автоматски ти се праве апproved. :)
   
  На Npk му/ѝ се допаѓа ова.
 5. dreamer

  dreamer Активен член

  Зачленет:
  3 Мај 2012
  Мислења:
  291
  Допаѓања:
  94
  Професија:
  3D Modeling
  Да како што рече кон, ако не ја прегледа тој за 7 дена авотматски ти се префрлаат шпарите а немој да си се излажелк да си пратиѓ писмото пред да имаш собрано 10 долари, нема да ти го пратат. Првин собери 10 долари па после пишувај адреса праќај си писмо и све остало :)
   
 6. Npk

  Npk Нов член

  Зачленет:
  17 Јануари 2013
  Мислења:
  7
  Допаѓања:
  0
  Ме интересира и друго нешто, пошто сум почетник, ако можете и знаете да ми кажете некој начин како најмногу се ислаќа да работам (какви задачи) и како би можело малку побрзо да иде работава пошто вака многу споро некако, за 2$ цела недела чекам а за 2 саати ги изработив сите задачи... и дали има некој сличен сајт, имам од прилика 4-5 часа во денот време за да одвојам пред компјутер и мислам дека би било доволно, зборам за ситна зарботка...од прилика 50тина евра месечно, за понатака има време, како што глеам по интернет за повеќе и треба да се инвестира итн итн...
   
 7. stefan_v

  stefan_v Ninja

  Зачленет:
  26 Ноември 2011
  Мислења:
  828
  Допаѓања:
  313
  Професија:
  Programmer / Internet Marketer
  Fiverr, тоа би ти фатило најмногу неколку часа. Стави гигови(имаш повеќе теми со FIverr се убаво објаснето). Ако треба нешто тука сме. Исто и CPA. :)
   
 8. Npk

  Npk Нов член

  Зачленет:
  17 Јануари 2013
  Мислења:
  7
  Допаѓања:
  0
  Вчера цела вечер читав за ова СРА и мислам дека најдобро би било тоа да го почнам... само некои работи не ми се јасни, дали ке треба да имам веб страна/блог, што е конверзија и на кој начин се заработува... пошто читав некои со youtube се служат други со блогспот нешто итн... да речеме ги иам коцките само уште да ги сложам и да ми се разјасни целата приказна... пиши ми пп ако не ти е проблем или па овде
   
 9. stefan_v

  stefan_v Ninja

  Зачленет:
  26 Ноември 2011
  Мислења:
  828
  Допаѓања:
  313
  Професија:
  Programmer / Internet Marketer
  Епа не си дочитал. Имаш мноооогу за читање. Конверзија значи некој ти оставил информации на некоја понуда која ти ја промовираш(остава страна а ти си рефералот всушност) и ти добиваш само тогаш, најчесто се остава меил. Совет: Читај. Имаш навистина многу теми и искуства од членовите од форумот.
   
 10. Npk

  Npk Нов член

  Зачленет:
  17 Јануари 2013
  Мислења:
  7
  Допаѓања:
  0
  Точно една недела веке работам на microworkers, и се соочив со нов проблем, досега имам изработено 21 jobs, 2 ми се оценети како Not-Satisfied и 4 се Pending , све останато е Satisfied & paid... Е сега, дневно можам 20 jobs да изработам, но success rate ми е 71% поради тие 2 недобро завршени и овие 4 кои се pending и да речеме да ги прифатат и овие 4 и ке можам да изработам после уште 5 (груба математика), пошто success rate опага кога се pending и така ке ми треба еден месец и повеќе да направам барем 10$ (пошто Employers нема да се уклучи 7 дена и ке чекам 1 недела за пола долар)... некое решение постои за ова? или пак негде јас грешам во чекори?
   
 11. Nakolce

  Nakolce Активен член

  Зачленет:
  1 Ноември 2011
  Мислења:
  510
  Допаѓања:
  84
  Професија:
  Електротехничар
  Гледам ставиле пејпал за исплата... па ќе одвојам секој ден по 10-15 минути на сајтов.. и месечно ке имам по некое доменче да купам.. или барем да ги плаќам провизиите по банките.
   
  На dreamer му/ѝ се допаѓа ова.
 12. NickyyOH

  NickyyOH Нов член

  Зачленет:
  18 Јануари 2013
  Мислења:
  30
  Допаѓања:
  7
  Професија:
  Web and graphic designer
  Здраво на сите,
  Пред околу 3 недели се регистрирав на микроворкерс, и досега е добро за почетник..
  Еве слика:
  [​IMG]
  Е сега ме интересира дали можам да напрам withdraw и доколку некој би знаел во врска со работие со блогови да ги објасни доколку сака.
  Поздрав :)
   
 13. zozulec

  zozulec Нов член

  Зачленет:
  5 Декември 2012
  Мислења:
  6
  Допаѓања:
  0
  PR-page rank е скала за рангот на веб страната и блогот, се движи од 1 до 10 каде 10 е најголема оценка. Многу фактори влијаат на рангирањето најбитна е посетеноста на страната и релевантноста на содржината што ја нуди(барем според мене).
   
 14. AndrewTr1

  AndrewTr1 Нов член

  Зачленет:
  27 Февруари 2013
  Мислења:
  1
  Допаѓања:
  0
  Многу малку работи има на Microworkers. Башка те ограничуваат ќе направиш 10 работи па после чекаш да ги одобрат (а може и една недела да фати). Да имаше по 100 sign up таскови на ден е тоа ќе беше друго па макар да беа и по 0.05$ една :)
   
 15. TheHarrabed

  TheHarrabed Нов член

  Зачленет:
  30 Март 2013
  Мислења:
  65
  Допаѓања:
  5
  Моментално нема ништо за фејсбук, одам во категорија фејсбук и нема ништо за работа, инаку доста корисни совети за овој саит. Го гледам така годината на кој си го напишал постот и ми се пречинува дека во 2011 година подобро се заработувало на овој саит одколку сега затоа што сега нема кој знае колку работа околу 50-60 работи( и нема работи за фејсбук како што велиш од стартот на постот)
  Ма да не верувам дека некој работи се сменети до сега така да ако има нешто сменето нека сподели некој.
   
 16. Nakolce

  Nakolce Активен член

  Зачленет:
  1 Ноември 2011
  Мислења:
  510
  Допаѓања:
  84
  Професија:
  Електротехничар
  Има работа за Американци и Енглези... За нас само блог постови и форум постови.. За ефтина пара.
   
 17. kon

  kon Истакнат член

  Зачленет:
  12 Ноември 2011
  Мислења:
  1,195
  Допаѓања:
  320
  Професија:
  Графички Дизајнер
  Епа едино со прокси. Jumpto browser нуде канадско, америчко и uk ип...
   
 18. TheHarrabed

  TheHarrabed Нов член

  Зачленет:
  30 Март 2013
  Мислења:
  65
  Допаѓања:
  5
  И како тоа може зарем ние сме обични смртници, инаку ако отидам да работам со прокси можно ли е да ме банират и дали е можно потоа да си ги подигнам парите преку пејпал или како стојат работите(зарем мора точна адреса на живеење за подигање на парите)?
   
  На AcikA му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Nakolce

  Nakolce Активен член

  Зачленет:
  1 Ноември 2011
  Мислења:
  510
  Допаѓања:
  84
  Професија:
  Електротехничар
  Да за да подигнеш пари они ти праќаат писмо сп код на домашна адреса... кога ќе ти стигне писмото го пишуваш кодот... и тогаш можеш да повлечеш.
  Е да и ние сме обични смртници како нив... Ама они имаат повеќе пари
   
  На kon му/ѝ се допаѓа ова.
 20. TheHarrabed

  TheHarrabed Нов член

  Зачленет:
  30 Март 2013
  Мислења:
  65
  Допаѓања:
  5
  Имам доста кој не ми ја провериле работат а поминаа 7 дена, и не се завршени па нешто тука читам дека после 7 дена автомацки се запишуваат како завршени но кај мене не се па ако сака некој да ми објасни како да се завршат. Овде пишува да отоворам таск детали и да поднесам жалба но нема никакво поднесување за жалба овде.
   

Сподели: