Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

Заработка со microworkers

Дискусија во форумот 'Различни методи на заработка' започната од Nakolce, 20 Ноември 2011.

 1. Milton

  Milton Истакнат член

  Зачленет:
  17 Ноември 2011
  Мислења:
  360
  Допаѓања:
  133
  тоа значи дека треба да напишеш текст кој ќе содржи anchor зборови. односно, во текстот кога ќе ги спомнуваш тие два клучни зборови: "noticias automotivas" и "carros" во HTML кодот, треба да ги вметнеш a href линковите.

  ко на пример, тука на форумов кога пишуваш текст, па кога селектираш еден или повеќе зборови и кликаш на синџирот горе во менито за текстуално форматирање. 6-тата икона од десно, во вториот ред. ја впишуваш дадената адреса и се претвора во ваков линк

  btw. знаеш шпански? :)
   
 2. Milton

  Milton Истакнат член

  Зачленет:
  17 Ноември 2011
  Мислења:
  360
  Допаѓања:
  133
  хаха.. пардон... знаеш португалски?
   
 3. dreamer

  dreamer Активен член

  Зачленет:
  3 Мај 2012
  Мислења:
  291
  Допаѓања:
  94
  Професија:
  3D Modeling
  Ааа ок, фала многу. Не бе не знам португалски, ни шпански. Porke? :D
   
 4. antisec23

  antisec23 Баниран

  Зачленет:
  3 Јуни 2012
  Мислења:
  66
  Допаѓања:
  9
  Професија:
  Programing
  треба да имаш твој сајт колку шо знам за овај јоб мора да биди сајтот пр2 гоогле ранк
   
 5. dreamer

  dreamer Активен член

  Зачленет:
  3 Мај 2012
  Мислења:
  291
  Допаѓања:
  94
  Професија:
  3D Modeling
  Знам, имам сајт.
   
 6. default

  default Истакнат член

  Зачленет:
  14 Јуни 2012
  Мислења:
  248
  Допаѓања:
  130
  Замара ова најди блог во врска со : блаб,блаб,блаб,бла... Дури најдиш блог 20 минути -.-
   
 7. kon

  kon Истакнат член

  Зачленет:
  12 Ноември 2011
  Мислења:
  1,195
  Допаѓања:
  320
  Професија:
  Графички Дизајнер
  Па дечко, нигде нема да најдеш пари на интернет за џабе ;)
   
  На dreamer и default им се допаѓа ова.
 8. default

  default Истакнат член

  Зачленет:
  14 Јуни 2012
  Мислења:
  248
  Допаѓања:
  130
  Microworkers објавија дека моментално доживува DDOS напад.
   
 9. dreamer

  dreamer Активен член

  Зачленет:
  3 Мај 2012
  Мислења:
  291
  Допаѓања:
  94
  Професија:
  3D Modeling
  А да ставиш работа на микроворкерс за да пополнат сурвеј од Sherecash или некој сличен сајт може? И колку чини ако да? Има некој искуство со тоа?
   
 10. aleksandar4o

  aleksandar4o Активен член

  Зачленет:
  7 Февруари 2012
  Мислења:
  415
  Допаѓања:
  187
  Неможи на microworkers ама можи на minuteworkers,напиши на google minuteworkers и ќе ти излези.Регистрирајсе и ќе видиш колку чини,сум видел дека секој различна цена клава.Иначе колку пари имаш направено на Sharecash?Јас некни се регистрирав на Fileice и засега имам 0.55
   
 11. dreamer

  dreamer Активен член

  Зачленет:
  3 Мај 2012
  Мислења:
  291
  Допаѓања:
  94
  Професија:
  3D Modeling
  А бе јас почнав со Sharecash пред едно 2 нед ама не многу активно... до сеа имам само 0.85$, едно симнување... :S Ама мислам дека ќе биде подобро... Иначе фала за информација... :)
   
 12. spancevski

  spancevski Нов член

  Зачленет:
  3 Октомври 2012
  Мислења:
  46
  Допаѓања:
  4
  Дечки,абе колку часа се чека да се прегледаат работите за исплата одкако ги завршиш на microworkers?
   
 13. Nakolce

  Nakolce Активен член

  Зачленет:
  1 Ноември 2011
  Мислења:
  510
  Допаѓања:
  84
  Професија:
  Електротехничар
  7 дена
  или додека самиот тој што ја направил работата не ја одобри
   
 14. spancevski

  spancevski Нов член

  Зачленет:
  3 Октомври 2012
  Мислења:
  46
  Допаѓања:
  4
  Значи за 7 дена автоматски се одобрува ако не ја прегледа работата во текот на неделата..океј..фала друже..инаку како шо гледам повеќе пари нудат за постирање нивни линкови на твои веб страни и блогери..има шанси да се закачуваат тие линкови на некои сосема други познати страни да се рекламира како на пример фејсбук..твитер или ?
   
 15. aleksandar4o

  aleksandar4o Активен член

  Зачленет:
  7 Февруари 2012
  Мислења:
  415
  Допаѓања:
  187
  Неможи тоа така..ако ти бара Blog Post и даден PR на пр PR3 - Blog post тогаш треба да постираш на блог со мин. пејџ ранк 3 пост во врска со тоа што ти напишал.Ако е коментар онда бараш блогови и постираш таму коментар како што тој ти дал..ако има на фб тоа башка си е.
   
 16. dreamer

  dreamer Активен член

  Зачленет:
  3 Мај 2012
  Мислења:
  291
  Допаѓања:
  94
  Професија:
  3D Modeling
  Заборави да напоменеш дека треба твој да биде сајтот/блогот кај што ќе напишеш 50,100 или повише зобориви.
   
 17. Antonio

  Antonio Активен член

  Зачленет:
  3 Септември 2012
  Мислења:
  62
  Допаѓања:
  15
  1. Go to http://cheetuh.com/b/JhTO0lC-a2d6e0cb
  2. Forward an email to another Gmail account that is at least 100 words long in well written English and has the URL and keyword visible at http://cheetuh.com/b/JhTO0lC-a2d6e0cb somewhere in the text. You can get an email like that by either sending it to yourself from some other account, or having your friend send it to you. Also, this email needs to be forwarded to a different email account than the one it was originally sent from. Note - DO NOT SPAM and only forward such email to other Gmail accounts that you own or to your friends that might be actually interested in that topic.

  Ова е даено не сфаќам шо сака да напрам ако можи мала помош ? фала :)
   
 18. Npk

  Npk Нов член

  Зачленет:
  17 Јануари 2013
  Мислења:
  7
  Допаѓања:
  0
  Имам едно прашање, почнав пред некој ден да работам на странава, во ред е све само не сум запознаен со некои работи па би сакал да ве прашам останатите дали може да ми помогнете... имам изработено моментално 20 "tasks" и ми вика дека толку е максималниот број на изработени задачи кои може да чекаат као "pending" за да бидат оценети како успешни или не. Е сега 4 ми ги оценија како успешни и една како недобро завршена, и проблемот е што пак не ми дава да изработувам нови задачи туку уште ми е пополнета листата и чекам... и дали постои некоја опција да можам да изработувам неограничен број на задачи, и така едно попладне да изгубам пред компјутер па да дојдат 2-3$ за 1-7 дена..
   
 19. martin_gj

  martin_gj Нов член

  Зачленет:
  26 Ноември 2011
  Мислења:
  26
  Допаѓања:
  7
  Temporary Success rate не смее да ти падне испод 75%, начин да се заобиколи ова мислам дека нема.
  Код:
  Мора да бидете регистриран за да го погледнете линкот.
   
 20. Npk

  Npk Нов член

  Зачленет:
  17 Јануари 2013
  Мислења:
  7
  Допаѓања:
  0


  Your Success rate is 83%
  Employers rated Basic tasks you have finished in past 60 days:
  [​IMG] Satisfied 5
  [​IMG] Not-Satisfied 1
  [​IMG] Not-Rated 14
  Success rate will adjust automatically as Employers will rate your tasks.

  Your temporary Success rate is 25%
  Temporary Success rate is real-time rate used to determine how many jobs you can accept per day. It changes as you accept new jobs.
   

Сподели: