Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

Заработка со аплоадирање на слики...

Дискусија во форумот 'Различни методи на заработка' започната од ^^GoRiLLaZ^^, 8 Септември 2013.

 1. ^^GoRiLLaZ^^

  ^^GoRiLLaZ^^ Член

  Зачленет:
  8 Септември 2013
  Мислења:
  37
  Допаѓања:
  13
  Едноставен метод, за оние кој имаат сопствени сајтови, поточно варез страни. Овој метод најмногу функционира со аплоадирање на порно содржини т.е. screens :)

  Бидејќи мојот варез сајт го имаше повеќе од една година, паднав ептен со посети. Па еве веќе 1 месец се обидувам да заработам на овој начин, но треба доста постирање и низ други варез форуми. Засега ептен слабо ми оди, скоро 3 долара собрав за еден месец.

  Јас моментално го користам www.imgchili.net - Најстабилни, најсигурни и најбрзи. Исплаќаат секоја среда, минимална исплата: 3$

  Други сајтови од овој принцип:
  www.imgdino.com
  www.pixup.us
  www.imagefolks.com
  www.imgbabes.com
  www.imgpay.me

  Финти, искуства и се поврзано со овој метод на заработка, надополнете :)
   
 2. Goranski

  Goranski Истакнат член

  Зачленет:
  2 Април 2013
  Мислења:
  961
  Допаѓања:
  652
  како постираш слики? мануелно или имаш направено автоматизиран процес?
   
 3. ^^GoRiLLaZ^^

  ^^GoRiLLaZ^^ Член

  Зачленет:
  8 Септември 2013
  Мислења:
  37
  Допаѓања:
  13
  Тоа оди заедно со филмот т.е. линковите, ставаш screen од филмот или порното (на порното најмногу се фаќаат, дека гледат screenshot пред да симнат). Така да мануелно низ форуми, многу не се замарам со ауто постери и слични глупости, не би ризикувал за да ми банират јузер.

  И тука веќе имаш двојна заработка, плус со тоа што ќе го симнат филмот (дека аплоадираш на фајл хост што плаќа). Треба само доста труд. И тоа многу, посебно во денешно време кога варезот е паднат.
   
 4. Goranski

  Goranski Истакнат член

  Зачленет:
  2 Април 2013
  Мислења:
  961
  Допаѓања:
  652
  добро, порно индустријата никогаш нема да умре, секогаш ке има мањаци што гледаат порно по цел ден..
   
 5. POWER

  POWER Активен член

  Зачленет:
  31 Декември 2011
  Мислења:
  438
  Допаѓања:
  48
  Професија:
  Web developer
  Дали 3$ се земаат само за 1000 USA views, или глобално за сите држави?
   
 6. besy

  besy Истакнат член

  Зачленет:
  7 Јануари 2012
  Мислења:
  312
  Допаѓања:
  121
  Има три групи на држави, за секој група различно се плаќа.

  A: Australia, Canada, New Zealand, United Kingdom, United States (3.5)

  B: Austria, Belgium, Denmark, Finland, France, Germany, Greece, Ireland, Italy, Luxembourg, Netherlands, Norway, Portugal, Spain, Sweden, Switzerland (1)

  C: Cyprus, Czech Republic, Estonia, Hungary, Israel, Japan, Latvia, Lithuania, Poland, Russia, Slovakia (0.2)

  D: All Others (0.1)
   
 7. Bj_man

  Bj_man Нов член

  Зачленет:
  28 Февруари 2015
  Мислења:
  8
  Допаѓања:
  0
  ова е за 1000 лајкови или како ?
   

Сподели: