Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

Заработка преку Фејсбук Фан Страници

Дискусија во форумот 'Различни методи на заработка' започната од Rocky, 24 Јуни 2012.

 1. Rocky

  Rocky Член

  Зачленет:
  15 Јуни 2012
  Мислења:
  31
  Допаѓања:
  4
  Имам Фејсбук страници со многу активни фанови ...
  1. 100,000 фанови околу 15,000 активни фанови
  2. 60,000 фанови ... 10,000 активни ...
  3. 2x35.000 фанови ... 3,000 активни ...
  4. 26,000 фанови ... 8,000 активни ...
  Може да добијам некој предлог како можам да заработувам преку нив ?
   
  На Jana и Natalija им се допаѓа ова.
 2. POWER

  POWER Активен член

  Зачленет:
  31 Декември 2011
  Мислења:
  438
  Допаѓања:
  48
  Професија:
  Web developer
  Ке си направиш сајт со новости/смешки.
  ќе репнеш скрипта, да мора да иде лајк и да го сподели за да може да го глеа видеото ( за смешки зборам ), ем ќе збираш лајкови, ем посети на сајтот.
  После ќе репнеш од некој сајт реклами, може и сам да го издаваш рекламниот просотр, најубаво е така само да има кој да го купе. а коа ќе виде дека има мн посети, нормално дека ќе го купе.
  можеш исто така у местото на тие реклами да промовираш нешто.
   
 3. Аце

  Аце Ordinary guy.

  Зачленет:
  9 Септември 2011
  Мислења:
  2,035
  Допаѓања:
  866
  Фановите се Македонци или странци?
   
 4. Rocky

  Rocky Член

  Зачленет:
  15 Јуни 2012
  Мислења:
  31
  Допаѓања:
  4
  Македонци!
   
 5. Rocky

  Rocky Член

  Зачленет:
  15 Јуни 2012
  Мислења:
  31
  Допаѓања:
  4
  Се имам обидено но незнам како да го направам тоа ....да иде лајк и да го сподели за да може да го глеа видеото
   
 6. Аце

  Аце Ordinary guy.

  Зачленет:
  9 Септември 2011
  Мислења:
  2,035
  Допаѓања:
  866
  Подоцна ќе ти пишам имам еден предлог за тебе.:)
   
 7. Chuck Norris

  Chuck Norris Активен член

  Зачленет:
  28 Декември 2011
  Мислења:
  250
  Допаѓања:
  33
  Ај пиши ми ПП со твојот Фејсбук да се договориме нешто :D
   
 8. Аце

  Аце Ordinary guy.

  Зачленет:
  9 Септември 2011
  Мислења:
  2,035
  Допаѓања:
  866
  Прочитај ја оваа статија:
  Код:
  Мора да бидете регистриран за да го погледнете линкот.
   
 9. Natalija

  Natalija Нов член

  Зачленет:
  27 Јуни 2012
  Мислења:
  1
  Допаѓања:
  0
  addnime na facebook http://www.facebook.com/natalimarkovska jas mozam da ti pomognam kako da zarabotis pari so reklami :)
   
 10. Bojan__S

  Bojan__S Нов член

  Зачленет:
  28 Јуни 2012
  Мислења:
  1
  Допаѓања:
  0
  Rocky кој се твоите страници, мислам ќе можам да ти помогнам, мислам имам добра идеја само зависи за што се страниците, да ги видам па ќе ти кажам
   

Сподели: