Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

Заработка од YouTube views!?

Дискусија во форумот 'Различни методи на заработка' започната од talevskiboss, 20 Јануари 2013.

 1. talevskiboss

  talevskiboss Активен член

  Зачленет:
  31 Јули 2012
  Мислења:
  341
  Допаѓања:
  172
  Слушнав дека можи и од YT views да се прави по некој долар?
  Дали некој знае нешто повеќе?
  Пишете тука.
  Фала. :)
   
 2. Goranski

  Goranski Истакнат член

  Зачленет:
  2 Април 2013
  Мислења:
  961
  Допаѓања:
  652
  не постои такво нешто, можеш само ако поставиш Adsense реклами на видеото.
   
 3. talevskiboss

  talevskiboss Активен член

  Зачленет:
  31 Јули 2012
  Мислења:
  341
  Допаѓања:
  172
 4. FilipD

  FilipD Активен член

  Зачленет:
  4 Мај 2013
  Мислења:
  220
  Допаѓања:
  78
  Не иди брат со нив. Оди со адсенс, јас сум сонив и гадно се заебав. Правам по едно 150/200 долари месечно од youtube и они ми зимаат 40% од тие пари за еден глуп банер.
   
  На talevskiboss му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: