Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

Заработка од e-mail листи

Дискусија во форумот 'E-Mail маркетинг' започната од MarlonBrando, 8 Април 2015.

 1. MarlonBrando

  MarlonBrando Нов член

  Зачленет:
  8 Април 2015
  Мислења:
  2
  Допаѓања:
  2
  Здраво на сите како нов член на форумов. Баш ми е драго што ете постои место за сите интернет маркетери во земјава да си помогнат и разменат идеи. :thumbsup:

  Моето прво прашање се однесува на e-mail листите, а гласи:
  Дали и каде можам да продадам e-mail листа со преку 70,000 активни адреси на македонски корисници?

  Логично, би рекол Телеком или некоја од поголемиве корпорации, меѓутоа ми треба сигурен извор од некој што чул или лично продал.
  Добредојдени се сите идеи :idea:
   
 2. Naneski

  Naneski Нов член

  Зачленет:
  18 Април 2014
  Мислења:
  23
  Допаѓања:
  12
  Е-маил маркетингот ти е одлична работа, бидејќи со еден button контактираш илјадници луѓе..
  Но, тука имаш проблем.. Бидејќи продавање на е-маил листи и контактирање на истите претставува СПАМ! Треба да знаеш од која област се тие луѓе и какви се нивните интереси, за да им понудиш/продадеш нешто.

  Така да, сподели повеќе детали на кој начин ти се колектирани, во која област/интерес луѓето се претплатиле и го внесле емаилот.
   
 3. greatone

  greatone Нов член

  Зачленет:
  2 Октомври 2014
  Мислења:
  25
  Допаѓања:
  17
  Логично големите компании не се замараат со спамирање. Ако најдеш некое детиште загреано за спам може и ќе земеш некој денар.
   
 4. Goranski

  Goranski Истакнат член

  Зачленет:
  2 Април 2013
  Мислења:
  961
  Допаѓања:
  652
  Маркетинг агенции
   
 5. Symbol

  Symbol Нов член

  Зачленет:
  1 Март 2016
  Мислења:
  1
  Допаѓања:
  0
  Potrebni mi se e-mejli od aktivni korisnici od Makedonija na individualci, ne od firmi. Ima moznost za zarabotka preku email affiliate programa.
  Pisete mi na [email protected]
  --- Надополнето, 1 Март 2016, Дата на објавување: 1 Март 2016 ---
  MarlonBrando, moze tvojte 70,000 da gi iskoristime.
   

Сподели: