Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

Заработка на поинаков начин

Дискусија во форумот 'Почетник си?' започната од NoGood, 7 Јули 2014.

1. NoGood

NoGood Нов член

Зачленет:
    6 Мај 2014
    Мислења:
    18
    Допаѓања:
    1
    Значи еве веќе ќе можам конечно да почнам да се испотам повеќе да најдам некој начин за заработка... Значи сакам да ми понудите начин на заработка каде што нема да биде на прво место некое стручно знаење (пр. Веб дизајн, Графички дизајн и сл.).. Дали има некој начин на заработка нешто како административни работи (можеби сум го кажал овој пример но на Одеск еднаш видов оглас како ти праќам 10000 слики и ти одбери ги тие со најдобар квалитет за одредено време)... Ако веќе добијам некои препораки со некои по-стручни изразувања ве молам да ми дадете и линк за истите ако има објаснување на форумов зошто почетник сум и ништо незнам... Фала ви однапред..

2. AleksandarJ

AleksandarJ Активен член

Зачленет:
    18 Април 2014
    Мислења:
    263
    Допаѓања:
    97
    Професија:
    Article writer
    отвори профил на Fiverr понуди data entry или да бидеш virtual assistant.

На Jaoo му/ѝ се допаѓа ова.
  3. NoGood

NoGood Нов член

Зачленет:
    6 Мај 2014
    Мислења:
    18
    Допаѓања:
    1
    имам профил на Fiverr само треба да пребарам на нет кои skills треба да ги поседувам за да бидам добар data entry/virtual assistant работник и ќе објавам на фивер.. а може и да побарам и некои др фриленс сајтови

4. AleksandarJ

AleksandarJ Активен член

Зачленет:
    18 Април 2014
    Мислења:
    263
    Допаѓања:
    97
    Професија:
    Article writer
    Точно. објави на сите поголеми. Ништо не кошта.

5. NoGood

NoGood Нов член

Зачленет:
    6 Мај 2014
    Мислења:
    18
    Допаѓања:
    1
    само ова со фриленс сајтовите не ми е јасно како оди исплатата...
    --- Надополнето, 8 Јули 2014, Дата на објавување: 8 Јули 2014 ---
    И дали некој знае каде можам да најдам некоја програма или веб сајт за PDF to Excel Conversation (немора само за ова може и Word, PowerPoint и сите други видови документи...)

6. conArtist

conArtist Член

Зачленет:
    1 Февруари 2014
    Мислења:
    68
    Допаѓања:
    37
    Аман бе другар, толку ли е тешко на Google да напишеш pdf to excel converter, милион сервиси и програми има за таа намена. Што е проблемот, стварно не ми е јасно? Ај разбирам да прашаш за некоја ретка shareware програма, што ја нема речиси никаде или ретко се наоѓа (која претходно си ја барал, а не си ја нашол), ама за ова...

На Goranski му/ѝ се допаѓа ова.
  7. kon

kon Истакнат член

Зачленет:
    12 Ноември 2011
    Мислења:
    1,195
    Допаѓања:
    320
    Професија:
    Графички Дизајнер
    Секој сајт си има одделна страна наречена Payment и таму ти пишува се фино лепо :)

Сподели: