Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

Zarabotka kako nastavnik po Angliski jazik?

Дискусија во форумот 'Различни методи на заработка' започната од streetbond, 4 Јануари 2014.

  1. streetbond

    streetbond Нов член

    Зачленет:
    4 Јануари 2014
    Мислења:
    7
    Допаѓања:
    0
    Zdravo.Pozdrav do site, se nadevam ke mi pomognete da najdam informacija ili da spodelite link do nekoja strana koja bi mi bila od korist za da pocnam da pecalam nekoj denar.
    Znaete za nekoja strana kade plakjaat za da ucis nekogo angliski, da mu popravas seminarski, gramati;ki greski, spelling i se ostanato. Nemam svoj bloger i ne sum nesto IT advanced samo me interesira koi strani bi mi bile od korist?
    Fala donapred.
     
  2. dorco

    dorco Активен член

    Зачленет:
    26 Јануари 2013
    Мислења:
    361
    Допаѓања:
    118
    зашто не пишуваш текстови?
    отприлика иде $5 за 500 зборови
     
  3. streetbond

    streetbond Нов член

    Зачленет:
    4 Јануари 2014
    Мислења:
    7
    Допаѓања:
    0
    Na net mislis ili opsto? Me interesira na net dali postoi takva opcija?
     
  4. kon

    kon Истакнат член

    Зачленет:
    12 Ноември 2011
    Мислења:
    1,195
    Допаѓања:
    320
    Професија:
    Графички Дизајнер
    На интеренет де... провери ја темата за Fiverr
    Таму имаш како да креираш акаунт, како да почнеш да заработуваш...
     
  5. Goranski

    Goranski Истакнат член

    Зачленет:
    2 Април 2013
    Мислења:
    961
    Допаѓања:
    652
    проверија ја странава, другарками работи за нив како наставник.

    Код:
    Мора да бидете регистриран за да го погледнете линкот.
     
  6. streetbond

    streetbond Нов член

    Зачленет:
    4 Јануари 2014
    Мислења:
    7
    Допаѓања:
    0
    Fala za stranata ama gledam samo native speakers baraat?
     
  7. CofD

    CofD Активен член

    Зачленет:
    5 Декември 2011
    Мислења:
    202
    Допаѓања:
    28
    Ако го знаеш перфектно јазикот од каде ќе знаат дали ти е мајчин јазик или не?
     

Сподели: