Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

Заработете со услугите на crork

Дискусија во форумот 'Различни методи на заработка' започната од Аце, 5 Февруари 2016.

 1. Аце

  Аце Ordinary guy.

  Зачленет:
  9 Септември 2011
  Мислења:
  2,035
  Допаѓања:
  866
  Немајќи доволно време одамна немам пишано тема на форумов. Решив ова мое мало слободно време да го искористам и да отворам тема која ќе ги мотивира и оние најмрзливите :). Претходната тема за тие што ја немаат прочитано може да ја прочитаат тука.
  Се работи за препродавање на услуги со тоа што ќе ги купувате поевтино а ќе ги продавате поскапо :), simple...
  Crorkservice се бават со продавање на SEO услуги со тоа што може да се каже дека се #1 продавач на Fiverr за SEO, SMM услуги.

  Неодамна тие имаат и Resseller сајт и сите нивни услуги ги има по топ цени со кои може да се крераат доста добри огласи на Fiverr сајтовите.
  Се што треба е да сте креативни и да ви работи малце ламбата со тоа што би направиле некој добар пакет на услуги по “топ“ цена :) и би го продавале.

  Веб страната каде што ги има услугите:
  Код:
  Мора да бидете регистриран за да го погледнете линкот.
  Затоа се што треба е да креирате огласи на страните како Fiverr, Fivesquids, Seoclerks или ако имате искуство околу Wordpress може да си направите и сопствен сајт и да ги поставите истите услуги со тоа што ќе ги продавате за поскапо. Штом добиете нарачка идете на сајтот на Crork и ја нарачувате услугата што ви била вам нарачана.

  Се надевам дека оваа тема ќе ви биде доволна мотивација да започнете со продажби.
  И запомнете секој долар треба да ви биде важен, затоа што ако сте заработиле 1$ од продадена услуга, верувајте дека утре можеби од истиот купувач би добиле нарачка која би ви донела 50$-70$-100$ заработка. Се што треба е да не се откажувате и да бидете креативни.

  Се читаме наскоро со нешто поинтересно.. :)
   
  На Infamous, bazhee, Donez и уште 1 член му се допаѓа ова.

Сподели: