Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

Заработете $2 на Fiverr без работење! 50% - 50% Revenue Sharing (Reselling)

Дискусија во форумот 'Различни методи на заработка' започната од BlackHat, 22 Јуни 2012.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. BlackHat

  BlackHat Активен член

  Зачленет:
  22 Јуни 2012
  Мислења:
  132
  Допаѓања:
  52
  Имате акаунт на Fiverr? Тогаш јас сум вашиот човек. Ви нудам неколку од најпродаваните сервиси на Fiverr и бидејќи сте Македонци ви нудам 50% - 50% revenue sharing од секоја продажба, што значи вие ќе имате чисти $2 долари (наши 95-100 денари) без воопшто да чепнете нешто.
  Веќе повеќе време работам вака со неколку Top Rated Sellers на Fiverr, кои ми се пријатели од BHW, и верувајте овој начин на работа стварно се исплаќа.
  Што нудам јас? Претпоставувам, имате слушнено за сајтот AddMeFast, кој за 6 месеци стана многу популарен и нуди најбрз начин за зголемување на лајкови на ФБ, Twitter Followers и многу други работи.
  Шефот на сајтот ми е многу добар пријател, му имам помогнато повеќе пати околу други работи, и на крај и тој испадна фер давајки ми админ пристап на сајтот. Покрај тоа имам и неколку ботови кои самиот ги направив, кои користејки HTTPWebRequest прават одредени работи.

  Што нудам јас? Овие работи кои ќе ви набројам можете веднаш да почнете да ги препродавате на Fiverr.

  :D :) 1) Facebook :):D (Успех: 80% од порачките)
  Извор: AddMeFast (100%)
  a) Revenue Sharing per each sale: Јас 50% ($2) - Вие 50% ($2)
  Gig / Delivery Time / Заработка (Вие)
  0 - 200 Facebook Likes / 1 Day (Express) = $2
  200 - 400 Facebook Likes / 2 Days (Express) = $2
  400 - 800 Facebook Likes / 3 Days = $2
  800 - 1000 Facebook Likes / 4 Days = $2
  1000 - 1200 Facebook Likes / 5 Days = $2
  1200 - 1400 Facebook Likes / 6 Days = $2
  1400 - 1600 Facebook Likes / 7 Days = $2
  1600 - 1800 Facebook Likes / 8 Days = $2
  1800 - 2000 Facebook Likes / 9 Days = $2
  2000 - 2200 Facebook Likes / 10 Days = $2
  2200 - 2400 Facebook Likes / 11 Days = $2
  2400 - 2600 Facebook Likes / 12 Days = $2
  2600 - 2800 Facebook Likes / 13 Days = $2
  2800 - 3000 Facebook Likes / 14 Days = $2
  (Значи може да креирате 14 гига, и од секоја ваша продажба да делиме 50% = 50%, исто како на коледе :))

  b) Revenue Sharing per each sale: Јас 75% ($3) - Вие 25% ($1)
  Gig / Delivery Time / Заработка (Вие)
  200 Facebook Likes / 1 Day (Express) = $1
  400 Facebook Likes / 1 Day (Express) = $1
  600 Facebook Likes / 2 Days = $1
  800 Facebook Likes / 2 Days = $1
  1000 Facebook Likes / 3 Days = $1
  1200 Facebook Likes / 3 Days = $1
  (Тука јас ви наплаќам $3, бидејќи вашите страни ги ставам да бидат веднаш после страните на другите админи од сајтот.)

  :D :) 2) Twitter :):D (Успех: 60% од порачките)
  Извор: AddMeFast + Мој Бот (70 - 100 Followers)
  a) Revenue Sharing per each sale: Јас 50% ($2) - Вие 50% ($2)

  Gig / Delivery Time / Заработка (Вие)
  0 - 200 Followers / 1 Day (Express) = $2
  200 - 300 Followers / 2 Days = $2
  300 - 400 Followers / 3 Days = $2
  400 - 500 Followers / 4 Days = $2
  500 - 600 Followers / 5 Days = $2

  b) Revenue Sharing per each sale: Јас 75% ($3) - Вие 25% ($1)

  Gig / Delivery Time / Заработка (Вие)
  0 - 300 Followers / 1 Day (Express) = $1
  300 - 400 Followers / 2 Days = $1
  400 - 500 Followers / 3 Days = $1
  500 - 600 Followers / 4 Days = $1

  (Тука јас ви наплаќам $3, бидејќи вашите страни ги ставам да бидат веднаш после страните на другите админи од сајтот.)

  :D :) 3) YouTube :):D (Успех: 50% од порачките, знае да зеза ако профилите се популарни)
  Извор: Мој Бот (3 Ubuntu Virtual Private Servers/BG 192ram, секој профил е со Америчко име и презиме, 75% од профилите имаат слики)

  a) Revenue Sharing per each sale: Јас 50% ($2) - Вие 50% ($2)
  -Video Likes or Dislikes

  Gig / Delivery Time / Заработка (Вие)
  0 - 40 YouTube Video Likes or Dislikes / 1 Day =$2
  40 - 60 YouTube Video Likes or Dislikes / 2 Days = $2
  60 - 80 YouTube Video Likes or Dislikes / 3 Days = $2

  -Comments

  Gig / Delivery Time / Заработка (Вие)
  0 - 10 YouTube Video Comments / 1 Day =$2
  10 - 20 YouTube Video Comments / 2 Days = $2
  20 - 30 YouTube Video Comments / 3 Days = $2
  30 - 40 YouTube Video Comments / 4 Days = $2
  40 - 50 YouTube Video Comments / 5 Days = $2
  50 - 60 YouTube Video Comments / 6 Days = $2
  (Доставете ми .txt фајл со бараните коментари, доколку не бараат вие напишете, но мора да бидат поврзани со видеото, секој коментар во една линија!)


  -Subscribers

  Gig / Delivery Time / Заработка (Вие)
  0 - 40 Subscribers / 1 Day =$2
  40 - 60 Subscribers / 2 Days = $2
  60 - 80 Subscribers / 3 Days = $2


  b) Revenue Sharing per each sale: Јас 75% ($3) - Вие 25% ($1)
  -Video Likes/Dislikes & Comments (Two in One)


  Gig / Delivery Time / Заработка (Вие)
  0 - 40 YouTube Video Likes or Dislikes & 0 - 10 YouTube Video Comments / 1 Day =$2
  40 - 60 YouTube Video Likes or Dislikes & 10 - 20 YouTube Video Comments / 2 Days = $2
  60 - 80 YouTube Video Likes or Dislikes & 20 - 30 YouTube Video Comments/ 3 Days = $2


  -Video Likes & Subscribers (Two in One)


  Gig / Delivery Time / Заработка (Вие)
  0 - 40 YouTube Video Likes & 0 - 40 YouTube Subscribers / 1 Day =$2
  40 - 60 YouTube Video Likes & 40 - 60 YouTube Subscribers / 2 Days = $2
  60 - 80 YouTube Video Likes & 60 - 80 YouTube Subscribers / 3 Days = $2

  :rolleyes::cool: Совети :cool::rolleyes:
  За жал, досега немам видено други "Top Rated Sellers" со Македонско знаменце, а мојот главен акаунт ми е со Словенско VPS, но имам сретнато неколку дечки со Level 2 Rating, вклучувајќи го и шефот на оваа страница кој користи знаме од нашите горни соседи. Оние кои имаат "Suspended Gigs" со добар рејтинг и фидбек, пожелно е да ги активирате тие гигови и да го сменете само насловот и описот, бидејќи така побрзо ќе ве индексира Fiverr. Креирајте максимум гигови (20). Оние кои се сеуште нови (1-3 месеци) направете го истото доколку можете и не заборавајте да креирате 20 гигови.
  Од моја страна имате +10 до +50 бонус за секој ФБ и Твитер гиг, за да добиете добар фидбек.

  Досега не сум работел со Македонци (најчесто работам со Индијци) ниту пак сум бил член на некој форум, оваа тема ми е прва тема во мојот живот на Македонски јазик, но верувајте дека сум активен посетител на форумот уште од нова година (го видов сурфајќи на Бадијала кај шефот у дескрипшн).
  Го имам сретнувано Pipelin на BHW, оној Seophisticated ако е тој што мислам, го имам сретнувано на HF, имаше и еден со интересен дијалект, не се сеќавам дали е од Струга или Охрид, редовно го пратам на твитер (не го следам).
  Се надевам дека ќе имаме некој успех во ова, доколку стекнете доверба ќе ви дадам пристап до IRC-to на мојот форум или ќе направиме друг сервер специјално за Македонци.

  Сите сте добредојдени! Ќе го замолам Pipelin да ми даде фб страница/твитер профил/јутуб профил или клип за да се уверете дека нема да ве измамам. А и нема што да изгубите, бидејќи ќе ми плаќате после секоја ваша порачка - ќе ми го испратите линкот од сајтот, јас ќе пробам да го додадам во базата, кога ќе го додадам, ќе чекам да ми испратете некој денар, а доколку е веќе додаден, ќе мора да ги замолите да прифатат да ја поништите порачката, иако тоа ретко се случува (За жал, немам пристап до базата за банирање/бришење/додавање поени).

  Зошто го правам ова? - На AddMeFast му се ближи крајот, вршат голем притисок врз администрацијата, секој ден праќаат "Cease and Desist letters", има лични закани, така да овој сообраќај мора добро да се искористи што е можно побрзо.

  :D Методи на плаќање (после секоја ваша порачка): MoneyBookers (Skrill), Alertpay(Payza) и LibertyReserve, а наскоро и 2Checkout (PayPal) :D
  :rolleyes: Методи на плаќање (пред секоја ваша порачка): Western Union, MoneyBookers (Skrill), Alertpay(Payza), LibertyReserve, а наскоро и 2Checkout (PayPal) :rolleyes:

  :p Не прифаќам директно пари на мојот PayPal, бидејќи сме од Unsupported Country, голем е ризикот да ми го крцнат PayPal-ot, кој го користам само за да ми плаќаат од Freelance страни и овие маливе како Fiverr.:p

  Очекувајте нови сервиси во скоро време од моја страна (Хостинг, Домени, VPS, скрипти, ботови).
  Тоа е тоа, се извинувам за долгиот текст, со среќа нека ни е. ;)
   
  На arso, kris, kon и уште 3 други им се допаѓа ова.
 2. BlackHat

  BlackHat Активен член

  Зачленет:
  22 Јуни 2012
  Мислења:
  132
  Допаѓања:
  52
  Да не заборавам, кој е заинтересиран нека ми испрати ПП, за почеток ќе ви дадам само е-маил, а потоа ќе добиете и мобилен на кој можете да ми се јавите кога сакате.
  Само што се вратив од одмор, сега сум слободен цели 2 месеци, 12 часа сум онлајн секој ден.
   
 3. Аце

  Аце Ordinary guy.

  Зачленет:
  9 Септември 2011
  Мислења:
  2,035
  Допаѓања:
  866
  Најнапред Добредојде на ИБиз :)
  Интересна тема морам да признаам за тие кои сакаат соработка со тебе може да те контактираат :)
  Да, фејсбук веќе ги притиска сите големи сајтови како Addmefast :)
  На форумов има теми кои можеш да заработиш многу пари. Како на пример темата каде што има листа на сајтови како Addmefast.
  2 gigs на мојот профил имаат над 100$ и истите се само со користење на Addmefast.
   
 4. BlackHat

  BlackHat Активен член

  Зачленет:
  22 Јуни 2012
  Мислења:
  132
  Допаѓања:
  52
  Мојот прв акаунт: $1304
  http://www.picamatic.com/show/2012/06/22/02/17/8472295_467x209.png

  Мојот втор акаунт: $656
  http://www.picamatic.com/show/2012/06/22/02/18/8472298_490x149.png

  Третиот, најнов акаунт од пред 5 дена: $68
  http://www.picamatic.com/show/2012/06/22/02/19/8472299_1084x357.png

  Вкупно: $2028 (98592 денари) директно од Fiverr, +$3000 со Индијциве користејќи ја горната шема
  Сето ова е од 8 Март до денеска, користејќи YouLikeHits (сеа го усраа), AddMeFast, Twiends, Scrapebox и SEnukeX. Ама ова не е ништо.... едно другарче од Словенија за 1 година направи $61 069, само со SEO работи, секој ден има 80+ порачки, моментално има 60 порачки. Тоа се 2 968 905 денари, а за само една година и само од Fiverr, па сега удри му ти математика од тие пари има вложено $2000 во micro niche сајтови и моментално има над 100 сајтови кои му прават по $1000 месечно. Инаку ти зборувам за MikeMeth. Тоа е веќе нешто. А на BHW ги има многу повеќе кој прават три пати повеќе и од него.
  Само глупа работа што овие планираат да го продадат сајтот бидејќи се врши голем притисок врз нив. Затоа целта ми беше што побрзо да се собереме и да извадеме барем +5000 од AddMeFast.
   
 5. BlackHat

  BlackHat Активен член

  Зачленет:
  22 Јуни 2012
  Мислења:
  132
  Допаѓања:
  52
  А овој http://fiverr.com/portron, исто од BHW, за една година има направено $100 000+ со дестина сервери, и кога влага на IRC, се жали гигот му бил втор, малце му биле 100 порачки на ден....
   
  На ZionPax му/ѝ се допаѓа ова.
 6. томче

  томче дизајнерче

  Зачленет:
  8 Септември 2011
  Мислења:
  391
  Допаѓања:
  22
  Професија:
  ништо
  BlackHat направи 30лајка на фејсбук страницата за 15тина минути(мање више)
  така да слободно соработувајте со дечкото и пишете тука
   
 7. Аце

  Аце Ordinary guy.

  Зачленет:
  9 Септември 2011
  Мислења:
  2,035
  Допаѓања:
  866
  Креаторот на оваа тема понуди услуги за соработка и исто така пиша како може да го контактирате во еден од постовите. Ќе ве замолам во иднина да не ја полниме темава со offtopic мислења.
   
 8. MakedonecPC

  MakedonecPC Нов член

  Зачленет:
  19 Јуни 2012
  Мислења:
  7
  Допаѓања:
  1
  Не е оффтипк,ако кажам дека креаторот на темата побара сите заинтересирани да му пишат на ПП....а при тоа се нема логирано од веќе една недела.

  Овој пост треба да биде поттик како да стапиме во контакт со него!

  Ако има некој идеа нека каже,или нека ни прати по ПП маил,од него за контакт.
   
 9. antisec23

  antisec23 Баниран

  Зачленет:
  3 Јуни 2012
  Мислења:
  66
  Допаѓања:
  9
  Професија:
  Programing
  ако не прочита чоекот кажжа дека бил на одмор
   
 10. ZionPax

  ZionPax Активен член

  Зачленет:
  16 Јуни 2012
  Мислења:
  54
  Допаѓања:
  30
  На 22 јуни се вратил. Читај го цитатот од него:
   
  На MakedonecPC му/ѝ се допаѓа ова.
 11. BlackHat

  BlackHat Активен член

  Зачленет:
  22 Јуни 2012
  Мислења:
  132
  Допаѓања:
  52
  Сите што се заинтересирани и што ми пративте порака - значи првата порачка што ќе ја имате јас ќе ви ја завршам бесплатно. Потоа, кога ќе добиете нови порачки, мене треба да ми испратете $2 или $3, и линк од страницата на вашите клиенти, и јас ќе испратам лајкови/претплатници на страниците.

  Пејпал не примам, само Alertpay (Payza) и Skrill (MB). Вие треба да чекате 14 дена за да ви легнат парите на акаунтот и да ги повлечете.

  Како што гледам, слабо сте запознаени и тешко ќе оди оваа работа...
   
  На Аце му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Chuck Norris

  Chuck Norris Активен член

  Зачленет:
  28 Декември 2011
  Мислења:
  250
  Допаѓања:
  33
  Јас сум доста добро запознаен, само има еден проблем а тоа е што користам само Paypal.
   
 13. Seophisticated

  Seophisticated Истакнат член

  Зачленет:
  4 Ноември 2011
  Мислења:
  196
  Допаѓања:
  57
  Ќе те контактирам наскоро во врска со понудава. Веќе имам неколку fiverr сервиси кои добиваат голем број нарачки и имам неколку lvl 2 акаунти па перидов да средам со skrill и ќе ти пишам порака.

  Инаку не сум тој Seophisticated кој мислиш дека сум :) овде првпат го употребувам овој nickname. Oд Скопје сум. А HF не го посетувам воопшто, само bhw
   
 14. arso

  arso Активен член

  Зачленет:
  18 Април 2012
  Мислења:
  106
  Допаѓања:
  46
  За мене е ова супер бидејќи го користам Payza, ќе креирам гигови па ако има некоа нарачка ќе те контактирам.
   
 15. Nakolce

  Nakolce Активен член

  Зачленет:
  1 Ноември 2011
  Мислења:
  510
  Допаѓања:
  84
  Професија:
  Електротехничар
  Луѓе ова иде ко подмачкано.. нема 4 саати откако ги упалив 5 те гигови 2 се купени... уште дечково да се појави , да прочита и да ги направи... Топ ке биде.... И поштено ке му се плати... Стварно вреди.
   
 16. arso

  arso Активен член

  Зачленет:
  18 Април 2012
  Мислења:
  106
  Допаѓања:
  46
  Да, еве и јас веќе ја имам првата нарачка.
   
 17. BlackHat

  BlackHat Активен член

  Зачленет:
  22 Јуни 2012
  Мислења:
  132
  Допаѓања:
  52
  Сеа ќе пратиме. Тоа се чекаше, фала богу. :)
  Сега јас ќе одам прв, ама за натаму да си знаете, вака ќе ми пишете порачка во порака и 2 доларки на Skrill/Payza мејлот што ќе ви го пратам.
   
 18. BlackHat

  BlackHat Активен член

  Зачленет:
  22 Јуни 2012
  Мислења:
  132
  Допаѓања:
  52
  Немам повеќе админ на AddMeFast. Може клуч/delete на темава.
   
 19. Аце

  Аце Ordinary guy.

  Зачленет:
  9 Септември 2011
  Мислења:
  2,035
  Допаѓања:
  866
  Кој го искористи ова се надевам дека добар профит направи, темата ја заклучувам.
   
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели: