Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

Замена за addmefast со скрипта

Дискусија во форумот 'Скрипти' започната од jassum20, 17 Септември 2014.

 1. jassum20

  jassum20 Нов член

  Зачленет:
  17 Март 2014
  Мислења:
  53
  Допаѓања:
  7
  Дали познавате некоја добра замена за размена на лајкови на фејсбук како што е addmefast, само исто така да постои и некој бот или скрипта за автоматско лајковање.
   
 2. kiko

  kiko Активен член

  Зачленет:
  3 Мај 2012
  Мислења:
  278
  Допаѓања:
  106
  мислам дека @Аце има бот за тоа, али си кошта , само незнам колку :)
   
 3. jassum20

  jassum20 Нов член

  Зачленет:
  17 Март 2014
  Мислења:
  53
  Допаѓања:
  7
  Знам дека има за аддмефаст, ама јас барам некоја друга страна што е замена ...
   
 4. kiko

  kiko Активен член

  Зачленет:
  3 Мај 2012
  Мислења:
  278
  Допаѓања:
  106
  епа имаш тогаш youlikehits
   
 5. MindHunter

  MindHunter Активен член

  Зачленет:
  14 Декември 2013
  Мислења:
  145
  Допаѓања:
  28
  АддМеФаст, и јас мислам не е тоа што беше едно време :)
  цел месец ми седат 20.000 поени и на сајтовите му имам кладено макс поени за да ми кликнат ни 1000 поени не се потрошени... а порано ќе ставев и 2 поени за сајт се трошеа одма... а тоа мислам е недостиг на луѓе на сајтот.
  Друга работа приметив дека Фејсбук брише "Fake Like" внесени од АддМеФаст
   
 6. dreamer

  dreamer Активен член

  Зачленет:
  3 Мај 2012
  Мислења:
  291
  Допаѓања:
  94
  Професија:
  3D Modeling
  Не верувам дека фејсбук би бришел лајкови без да те предупредида не го правиш тоа пак. Најверојатно самите јусери ги тргаат лајковите. Мене од 200 лајкови 150 не ми се тргнати веќе 2-3 нед еве, така да не е лошо xD
   
 7. MindHunter

  MindHunter Активен член

  Зачленет:
  14 Декември 2013
  Мислења:
  145
  Допаѓања:
  28
  Ги тргнува фејсбук и праќа известување дека имаш факе лајкови најгоре над пејгот седи (со Х има да го затвориш), ако добијам на друга ќе ти пратам скрееншот.
  Јас зборувам за страни со 5 цифри :)
  Од 46.000 нагоре, ми тргна повеќе од 22.000 од кога го прочитав известувањето веќе ги немаше
  --- Надополнето, 24 Март 2015, Дата на објавување: 23 Март 2015 ---
  [​IMG]
  еве за да веруваш, ги блокират и бришат не само од Аддмефаст туку и од други страни... ова е нова промена од деновиве пошто овие 2-3 дена ми се случе на повеќе страни...
   
 8. kiko

  kiko Активен член

  Зачленет:
  3 Мај 2012
  Мислења:
  278
  Допаѓања:
  106
  Сеа фб и од деактивирани профили ги бришат лајковите така да не се чудете, можно е
   
 9. dreamer

  dreamer Активен член

  Зачленет:
  3 Мај 2012
  Мислења:
  291
  Допаѓања:
  94
  Професија:
  3D Modeling
  Нема лабавооо
   
 10. MindHunter

  MindHunter Активен член

  Зачленет:
  14 Декември 2013
  Мислења:
  145
  Допаѓања:
  28
  Ова им е еден вид маркетинг, ништо чудно ФБ да има некоја страна што не е во склоп со ФБ кај шо продават ефикасни лајкови, а можеби е и друга цел..
  Не дека значат нешто Фејк лајковивте, ама значат кога ќе влезе реален посетител и види 10.000 лајкови одма поубаво делува и пореално :) за ЦПА пример :D
   

Сподели: