Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

Youtube views во 3 чекори со Vagex

Дискусија во форумот 'Youtube' започната од Аце, 14 Ноември 2011.

 1. sasemkd

  sasemkd Нов член

  Зачленет:
  16 Ноември 2012
  Мислења:
  5
  Допаѓања:
  0
  да прашам за ова го наместив да врти видеа само дали исплатата се врши само на верификуван paypal
  или нема врска тоа ти ги праќаат парите??
   
 2. Dimemk

  Dimemk Активен член

  Зачленет:
  9 Април 2012
  Мислења:
  254
  Допаѓања:
  39
  Професија:
  Бизнис-Информатичар
  Најдобар начин да се купат 130 000 youtube views а да не се потроши повеќе од 50 долари ми треба итно :)
   
 3. Аце

  Аце Ordinary guy.

  Зачленет:
  9 Септември 2011
  Мислења:
  2,020
  Допаѓања:
  848
  Најниско што може да се купи е 0.80$/k другите продаваат по 1$/k.
   
 4. Dimemk

  Dimemk Активен член

  Зачленет:
  9 Април 2012
  Мислења:
  254
  Допаѓања:
  39
  Професија:
  Бизнис-Информатичар
  Средено :)
   
 5. sash

  sash Член

  Зачленет:
  29 Јануари 2012
  Мислења:
  84
  Допаѓања:
  28
  Дали сеуште се ефикасни овие views од vagex за рангирање видеа, пошто гледам оние со SYV mobile views не ме радуваат и читам некој луѓе ги банирале
   
 6. Antonio

  Antonio Активен член

  Зачленет:
  3 Септември 2012
  Мислења:
  62
  Допаѓања:
  15
  работи уште :)
   
 7. JordaniMK

  JordaniMK Нов член

  Зачленет:
  21 Јануари 2013
  Мислења:
  8
  Допаѓања:
  0
  дали може од домашните 2 компјутери да ми врти ВАГЕКС, бидејки иста ИП адреса па да не ме банират?
   
 8. kiko

  kiko Активен член

  Зачленет:
  3 Мај 2012
  Мислења:
  278
  Допаѓања:
  106
  незнам баш за vagex али јас пробав со shareyoutubevideos ботот и не може...
   
 9. stefan_v

  stefan_v Ninja

  Зачленет:
  26 Ноември 2011
  Мислења:
  828
  Допаѓања:
  313
  Професија:
  Programmer / Internet Marketer
  Доколку имаат различна ип адреса не би требало да има проблеми, мада тие често ја имаат таа на рутерот/свичот, така да незнам дали ќе имаш бан или не. И јас имав сличен "проблем".
   
 10. Костур

  Костур Активен член

  Зачленет:
  11 Септември 2012
  Мислења:
  248
  Допаѓања:
  77
  Најлесно да смениш ип адреса е со SecurityKISS Tunnel.
   
 11. NooB

  NooB Нов член

  Зачленет:
  18 Јануари 2013
  Мислења:
  19
  Допаѓања:
  1
  sto pretstavuva ova USER ID? sto treba da vnesam tamu?
   
 12. Аце

  Аце Ordinary guy.

  Зачленет:
  9 Септември 2011
  Мислења:
  2,020
  Допаѓања:
  848
  User ID го има откатко ќе се најавиш со твоето корисничко име и лозинка тука:
  Код:
  Мора да бидете регистриран за да го погледнете линкот.
  Го има на почетната страна најгоре:
  Your User Account ID: #12345


  Те молам пишувај кирилица.
   
  На NooB му/ѝ се допаѓа ова.
 13. NooB

  NooB Нов член

  Зачленет:
  18 Јануари 2013
  Мислења:
  19
  Допаѓања:
  1
  на Vagex Viewer како да ги активирам Auto-Like, Auto-Subscribe, Auto-Favourite i Auto-Comment?
   
 14. Bubo

  Bubo Активен член

  Зачленет:
  16 Јули 2012
  Мислења:
  252
  Допаѓања:
  95
  Професија:
  Програмер и веб кодер
  Ќе се логираш на акаунтот и ќе ги чекираш.. Неможеш да ти чекираш додека гледаш видеа, мора да го паузираш и да ги чекираш :)
   
 15. sash

  sash Член

  Зачленет:
  29 Јануари 2012
  Мислења:
  84
  Допаѓања:
  28
  Регистрациите се отворени денес 29.07.

  Како можам да земам subscription? PayPal немам, со Payza не примаат моментално.
   
 16. mkadult

  mkadult Нов член

  Зачленет:
  31 Јули 2013
  Мислења:
  18
  Допаѓања:
  0
  Primat Payza
  Primaat Payza
   
 17. sash

  sash Член

  Зачленет:
  29 Јануари 2012
  Мислења:
  84
  Допаѓања:
  28

  Да, дури денес ми пишаја дека го решиле проблемот па свршив работа.
  --- Надополнето, 2 Август 2013, Дата на објавување: 31 Јули 2013 ---
  Моментално имам expert subscription ама ги потрошив кредитите. Дали мошит сега да напрам subscribe на pro и после пак на expert, наместо да купувам само кредити? Зашто скапи ми се.:confused:
   
 18. mkadult

  mkadult Нов член

  Зачленет:
  31 Јули 2013
  Мислења:
  18
  Допаѓања:
  0
  Se nemam prefrleno ama gledam kaj Account Type ima change.
   
 19. FilipD

  FilipD Активен член

  Зачленет:
  4 Мај 2013
  Мислења:
  220
  Допаѓања:
  78
  Пробав да бостувам едно видео од старт од нула. Му акнав 1000 кредити еве го 2 дена на 301+ е...
   
 20. sash

  sash Член

  Зачленет:
  29 Јануари 2012
  Мислења:
  84
  Допаѓања:
  28

  Пробај да го одглавиш со SYV, јас така сторив пред некој ден па си продолжи со views.
   

Сподели: