Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

Youtube views во 3 чекори со Vagex

Дискусија во форумот 'Youtube' започната од Аце, 14 Ноември 2011.

 1. Аце

  Аце Ordinary guy.

  Зачленет:
  9 Септември 2011
  Мислења:
  2,020
  Допаѓања:
  848
  Користењето на Vagex сервисот секако ви носи заработка, дали со помош на сервисот или надвор од него со ваши видеа тоа ви го оставам на вас. Еве што овој сајт може да ни понуди нас:
  На Vagex можете да заработите кредити и истите да ги конвертирате во пари.
  На Vagex можете да заработите кредити и истите да ги конвертирате во youtube views.
  Vagex ви нуди можност да дојдете до повеќе гледаност на вашето youtube видео.
  [​IMG]
  Доколку не сакате да ги искористите вашите кредити за пари можете истите да ги искористите за ваши видеа како и за добивање на: Likes, Subscribers, Favourites и Comments (слика).

  Vagex исто така има и Referral систем кој ви нуди кредити на секој заработен кредит од вашиот referral.

  Едно Vagex акаунт може да го користите на 5 компјутери истовремено. Има и форум каде што може да прочитате повеќе што мислат другите и faq доколку нешто не ви е јасно.

  Регистрацијата е едноставна.
  Доколку нешто не ви е јасно или ве интересира нешто повеќе околу Vagex слободно пишете во темава.
   
 2. kon

  kon Истакнат член

  Зачленет:
  12 Ноември 2011
  Мислења:
  1,195
  Допаѓања:
  320
  Професија:
  Графички Дизајнер
  На кој сервис исплаќаат ?
   
 3. Аце

  Аце Ordinary guy.

  Зачленет:
  9 Септември 2011
  Мислења:
  2,020
  Допаѓања:
  848
  Paypal и AlertPay
  1$ = 24241 кредити
  Исплата се врши на 10$

  Исто така заборавив да напоменам дека Vagex има и додаток за firefox кој е автоматизиран и сам ги прегледува видеата, а со тоа вие добивате кредити како и апликација, и други 9 начини за да заработите што повеќе кредити.
   
 4. Nakolce

  Nakolce Активен член

  Зачленет:
  1 Ноември 2011
  Мислења:
  510
  Допаѓања:
  84
  Професија:
  Електротехничар
  $0 (Exchange Rate = $1 / 24241 credits)
  Само ме интересира колку поени даваат од 1 гледање на видео.
   
 5. Аце

  Аце Ordinary guy.

  Зачленет:
  9 Септември 2011
  Мислења:
  2,020
  Допаѓања:
  848
  1 кредит за прегледано видео (не цело) + 1 кредит за Like, Subscribers, Favourites и 5 кредити за Comment.
   
 6. xXx

  xXx Нов член

  Зачленет:
  9 Ноември 2011
  Мислења:
  15
  Допаѓања:
  0
  Колку време е потребно додека ти верифицираат реферал линковите на Facebook, Twitter, G+ etc. ?
   
 7. Аце

  Аце Ordinary guy.

  Зачленет:
  9 Септември 2011
  Мислења:
  2,020
  Допаѓања:
  848
  Брзо ги верификуваат линковите, максимум 1-2 дена.
   
 8. BraneMKD

  BraneMKD Нов член

  Зачленет:
  10 Ноември 2011
  Мислења:
  4
  Допаѓања:
  0
  Многу е багирана странава, не функционира многу
   
 9. CofD

  CofD Активен член

  Зачленет:
  5 Декември 2011
  Мислења:
  202
  Допаѓања:
  28
  Да,да кај мене на хром не ја пушта иако избришав колачиња (на Мозила не сум проверил)

   
 10. Bubo

  Bubo Активен член

  Зачленет:
  16 Јули 2012
  Мислења:
  252
  Допаѓања:
  95
  Професија:
  Програмер и веб кодер
  Дали некој има проблем со нивниот бот ? Јас го снимав, ми работеше, сега форматирав компјутер и кога го уклучам прави еден поен и на следниот вика IE window closed, please reset the program. Или нешто слично така..
   
 11. Аце

  Аце Ordinary guy.

  Зачленет:
  9 Септември 2011
  Мислења:
  2,020
  Допаѓања:
  848
  Не работи повеќе ботот :/
   
 12. spancevski

  spancevski Нов член

  Зачленет:
  3 Октомври 2012
  Мислења:
  46
  Допаѓања:
  4
  а ќе може ли некој да ми каже , зш кога идам на AlertPay ме префрла на Payza? да не е сменета страната или серверот е паднат..ај ако не му е тешко на некому нека провери и нека ми помогне..
   
 13. BlackHat

  BlackHat Активен член

  Зачленет:
  22 Јуни 2012
  Мислења:
  132
  Допаѓања:
  52
  AlertPay = Payza :D
   
 14. kon

  kon Истакнат член

  Зачленет:
  12 Ноември 2011
  Мислења:
  1,195
  Допаѓања:
  320
  Професија:
  Графички Дизајнер
  Алерпеј сега се вика пејза :)
   
 15. spancevski

  spancevski Нов член

  Зачленет:
  3 Октомври 2012
  Мислења:
  46
  Допаѓања:
  4
  Океј, фала :)
   
 16. arso

  arso Активен член

  Зачленет:
  18 Април 2012
  Мислења:
  106
  Допаѓања:
  46
  Мој совет бегај подалеку од нив, не ти требаат ич.
  Откако преминаа во Payza, имаат премногу банирани акаунти, стопирани трансакции, заклучени акаунти..
   
 17. kon

  kon Истакнат член

  Зачленет:
  12 Ноември 2011
  Мислења:
  1,195
  Допаѓања:
  320
  Професија:
  Графички Дизајнер
  И трансакции пишува 2-4 дена еве веќе 7ми чекам... а зборев со BlackHat вика дури у вторник... ич не се добри
   
 18. spancevski

  spancevski Нов член

  Зачленет:
  3 Октомври 2012
  Мислења:
  46
  Допаѓања:
  4
  значи боље би било PayPal..?
   
 19. spancevski

  spancevski Нов член

  Зачленет:
  3 Октомври 2012
  Мислења:
  46
  Допаѓања:
  4
  Инаку, ова Vagex Viewer-ot ги врти она Coins се повеќе и повеќе а на страната на Vagex на мојот акаунт ги снема одеднаш..се намалија на 2.. се качија до 78 после пак од 0 .. отварам Vagex Viewer-ot гледам сите Coins си стојат и се покачуваат..ќе може ли некој да ми помогне околу ова? и да ми каже како да не се уклучува нов прозор зш не можам ниту да го намалам тој клип шо врти у позадина ни па да го сопрам..
   
 20. kon

  kon Истакнат член

  Зачленет:
  12 Ноември 2011
  Мислења:
  1,195
  Допаѓања:
  320
  Професија:
  Графички Дизајнер
  Па од таму е автоматски направено да е намален до крај ... И види там да не си ставил некое видео за лајкање/views
   

Сподели: