Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

Youtube video

Дискусија во форумот 'Youtube' започната од Rocky, 2 Јули 2015.

 1. Rocky

  Rocky Член

  Зачленет:
  15 Јуни 2012
  Мислења:
  31
  Допаѓања:
  4
  Имам 4-5 видеа со по 50 0000 views дали можам да ги искористам за нешто?
   
 2. Naneski

  Naneski Нов член

  Зачленет:
  18 Април 2014
  Мислења:
  23
  Допаѓања:
  12
  Се разбира дека можеш, но зависи за какви видеа станува збор..
  Доколку се во некоја определена област / niche , можеш да ги искористиш како affiliate за да поставиш линк во description и да заработиш commission fees или пак да носиш трафик на некој веб сајт.
   
 3. MindHunter

  MindHunter Активен член

  Зачленет:
  14 Декември 2013
  Мислења:
  145
  Допаѓања:
  28
  Тој веќе ги направил тие посети, ако се застарени видеата не мора да значи дека ќе прави уште активни посети...
  и јас имам видеа со над 500.000 , во новава 2015 нема ни 100 остварени посети на тоа видео..
   
 4. Naneski

  Naneski Нов член

  Зачленет:
  18 Април 2014
  Мислења:
  23
  Допаѓања:
  12
  По претпоставка.. со оглед на бројот на посетители што веќе видеата ги имаат би било логично и да се рангирани, се што треба е да се оживат со boost (likes, comments, shares). Затоа и потенцирав зависи за какви видеа станува збор.
   
  На bazhee му/ѝ се допаѓа ова.
 5. vlatkom

  vlatkom Нов член

  Зачленет:
  4 Април 2014
  Мислења:
  31
  Допаѓања:
  2
  Имав канал на you-tube ама пас си го заборавив плус тоа и маилот на кој го регистрирав, имав можи над 7000 посети. Некој кој може да помогне нека пише порака
   
 6. Zerosec

  Zerosec Член

  Зачленет:
  3 Февруари 2015
  Мислења:
  66
  Допаѓања:
  20
  Професија:
  CEO
  Не верувам дека ќе можеш да го повратиш ако немаш пасс од емаилот што си го регистрирал...
   

Сподели: