Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

YouTube прегледи преку YTmax

Дискусија во форумот 'BlackHat дискусија и техники' започната од Аце, 4 Февруари 2013.

 1. Аце

  Аце Ordinary guy.

  Зачленет:
  9 Септември 2011
  Мислења:
  2,020
  Допаѓања:
  848
  Ајде да го наречеме ова туторијал. Па еве ви нешто што ќе ви донесе реални прегледи до вашето видео, прегледите не се mobile. Овој туторијал е наменет за оние кои имаат ограничен интернет :) Да започнам...

  YTmax е нешто како Vagex/Enhanceviews/U2bviews каде што прегледуваш видеа и собираш кредитии потоа кредитите ги трошиш за твои видеа. Поради што немав можност да ги тестирам другите страни слични на YTmax со мојот метод почнав прво од YTmax.

  Прво! регистрирајте се на YTmax.com.
  Откако ќе се регистрирате симнете ја YTmax апликацијата од тука, инсталирајте ја.
  Сега симнете било која програма која ќе го лимитира протокот на интернет на друга програма на компјутерот. Ги има полно, на пример: Netlimiter,Traffic Shaper XP, NetBalancer и други...Traffic Shaper XP е бесплатен но има лимитации па затоа јас го симнав NetBalancer.
  Откако ќе инсталирате некој net manager софтвер стартувајте ја YTmax апликацијата најавете се и кликнете на копчето „Start".
  Сега одете кај софтверот и најдете го процесот „YTMaxViewer.exe" и зададете му лимит на upload/download на 1kb :) Јас пошто го користам NetBalancer ќе дадам приказ како тоа се прави:
  [​IMG]

  Upload и Download се на 1kb што значи дека нема да се забележува дека работи + нема да тоши интернет сообраќај.
  Тоа беше се, сега оставете го ботот да си врти и да собира поени. :)
  Откако ќе соберете одреден број на поени истите може да ги искористите. Поради тоа што YTmax нема некоја голема база на корисници па така да не очекувајте брзо да добиете прегледи на вашето видео.
  Не препорачувам да го користете сајтов за продавање на прегледи!


  Истово важи и за empireviews.com кој исто така има бот, но за да додадете линк ми се чини потребни ви се 30k кредити што е многу и некако ми изгледа како wasting time.

  За разлика од Vagex овие ботови собираат кредити откако ќе истечат секундите без разлика дали вие сте го прегледале видеото или не, додека пак кај Vagex мора да истечат 20+ секунди од видеото за да добиете кредит.


  Важно!
  Осигурете се дека навистина софтверот откако ќе го исклучите ќе продолжи да го лимитира сообраќајот на YTmax.
   
  На Mako, JordaniMK и besy им се допаѓа ова.

Сподели: