Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

Youtube помош

Дискусија во форумот 'Youtube' започната од HustlerTV, 23 Декември 2019.

 1. HustlerTV

  HustlerTV Нов член

  Зачленет:
  22 Декември 2019
  Мислења:
  1
  Допаѓања:
  0
  Поздрав екипа, имам потреба од помош од некој поискусен. Се надевам дека некој ќе ми излезе во пресрет за помош. (Другарми ми го препорача овај форум, и ми кажа дека навистина има одлични експерти)

  Имам YT канал, каде видеата се со fail compilation, па поради Х причини мојот акаунт не можам повеќе да го монетизирам ниту преку гугл адс, ниту со помош на партнер...
  Немам искуство воопшто, па не сакам само така да ги избришам видеата и да започнам од почеток бидејќи би го забетонирал каналот а незнам дали и притоа би имал проблем... Сакам да ги ставам видеата приватно, и да почнам да снимам со цел во иднина да ме прифатат бидејќи имам 30к subscribes... Некој да има некое искуство, ве молам за помош...
   
 2. Conan

  Conan Член

  Зачленет:
  30 Јануари 2013
  Мислења:
  81
  Допаѓања:
  37
  Мора да бидеш отворен кога станува збор 'зошто не можеш да го монетизираш Јутјуб каналот'.

  Која е причината?
  Кршење на авторски права, си собирал видеа од лево-десно и си креирал свои видеа, или нешто трето...?

  Ако од Јутјуб "те фатиле на заб", тешко дека во иднина ќе можеш да го монетизираш каналот.

  Бришење на видеата / повлекување како приватни видеа?
  Тешко дека би имало ефект, а може и: да ти биде затворен каналот, или претплатниците да почнат да те напуштаат.

  Решение?
  Можеш да се обидеш со афилиејт програми.
  На пример: промоција на некои интересни работи / производи што можат да се видат во соодветното видео.
  Линк до производите ставаш во описот на видеата.

  Горенаведеното е само мое размислување.
  Каналот е твој, па терај како што ти вели паметот.
   
  Последно изменето: 23 Декември 2019
 3. Martinovski

  Martinovski Администратор

  Зачленет:
  21 Декември 2011
  Мислења:
  154
  Допаѓања:
  32
  Помина времето кога можеше да монетизираш се' и сешто. Јутјуб сега бара оригинален и уникатен контент. Причината поради која си бил одбиен е најверојатно 'Reused Content'. Значи како што рече каналот ти е со компилации = reused content и нема да можеш да си ја вратиш монетизацијата со тој контент.
   

Сподели: