Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

YouTube коментари

Дискусија во форумот 'BlackHat дискусија и техники' започната од Аце, 28 Јануари 2013.

 1. Аце

  Аце Ordinary guy.

  Зачленет:
  9 Септември 2011
  Мислења:
  2,020
  Допаѓања:
  848
  Единствен сајт кој беше добар беше u2bviews но проблемот тука е што претерано се троши интернет поготово во мојава ситуација.
  Дај предложете некои други страни како addmefast каде што може да се додадат custom коментари нешто како што е u2bviews.
  Користењето на бот + мои youtube pv акаунти не е некој добар чекор со оглед на тоа што по некое време истите ќе бидат банирани.
  Патем за тие кои го користат u2bviews потребни ми се 5 коментари, би му бил благодарен.
  --- Надополнето, 28 Јануари 2013, Дата на објавување: 28 Јануари 2013 ---
  enhanceviews за 1 коментар 150 кредити :O
   
 2. Nakolce

  Nakolce Активен член

  Зачленет:
  1 Ноември 2011
  Мислења:
  510
  Допаѓања:
  84
  Професија:
  Електротехничар
  Имам неограничен интернет.. Така да кажи ми што точно треба да направам...
  Пиши ми ПП што како треба ќе ти помогнам.. Компјутерот работи од 6 до 16 саати дневно... и нонстоп врти некои ботови.
   
 3. Bubo

  Bubo Активен член

  Зачленет:
  16 Јули 2012
  Мислења:
  252
  Допаѓања:
  95
  Професија:
  Програмер и веб кодер
  Имаше еден бот за enhanceviews, али не знам дали сеуште работи.. Кажи ми дали си користел ботови. Јас со ботов имав 500 000 кредити :) Ќе пробам сега да го најдам и ќе ти го дадам да го пробаш, ако сакаш..
   
 4. Аце

  Аце Ordinary guy.

  Зачленет:
  9 Септември 2011
  Мислења:
  2,020
  Допаѓања:
  848
  Испрати ми, мада не верувам дека работи ако е јавно споделен.
   
 5. Bubo

  Bubo Активен член

  Зачленет:
  16 Јули 2012
  Мислења:
  252
  Допаѓања:
  95
  Професија:
  Програмер и веб кодер
  Еве си го линкував акаунтот стариот со новиот..
  http://prntscr.com/qs48h
  Ќе пробам и ботот да го најдам али не верувам да работи со новиот enhance...
   
 6. Аце

  Аце Ordinary guy.

  Зачленет:
  9 Септември 2011
  Мислења:
  2,020
  Допаѓања:
  848
  Колку ти беше стар профилот каде ти беа кредитиве? Ова од прилика е 95$ за 190k кредити.
  Мене ми се потребни 750 па така за 1$ ќе земам 2k кредити но потребен ми е извор на кредити секој ден, така да ова со купувањево и не е баш добар чекор.
  Баш ме интересира дали ботот сеуште работи.
   
 7. Bubo

  Bubo Активен член

  Зачленет:
  16 Јули 2012
  Мислења:
  252
  Допаѓања:
  95
  Професија:
  Програмер и веб кодер
  Од ноември-окомври, не памтам точно... Ќе го најдам сега ботот па ќе пробам на нов акаунт...
  --- Надополнето, 29 Јануари 2013, Дата на објавување: 29 Јануари 2013 ---
  Го најдов ботот.. не работи :/

  Ќе го разгледам новиот дизајн па ќе пробам јас да направам нешто :) Ако успеам ќе пишам овде..
   
  На Аце му/ѝ се допаѓа ова.
 8. JordaniMK

  JordaniMK Нов член

  Зачленет:
  21 Јануари 2013
  Мислења:
  8
  Допаѓања:
  0
  ботот на enhanceviews.com го имам јас, и работи многу добро :) ако го сака некој слободно нека ми пушти ПП :)
   
 9. Аце

  Аце Ordinary guy.

  Зачленет:
  9 Септември 2011
  Мислења:
  2,020
  Допаѓања:
  848
  За овој бот збориш така?
  Код:
  Мора да бидете регистриран за да го погледнете линкот.
  Збориме за бот кој би собирал поени од вообичаеното. Бот кој нема да го гледа/пушта видеото....
  Таков имаше за Vagex одамна и беше споделен тука. Така да ако имаш бот различен од тој јас што го споделив сподели го во Download секцијата.
   
 10. JordaniMK

  JordaniMK Нов член

  Зачленет:
  21 Јануари 2013
  Мислења:
  8
  Допаѓања:
  0
  неможам да видам за кој бот се работи бидејки немам 50 мислења сеуште, иначе го имам тој
  Код:
  Мора да бидете регистриран за да го погледнете линкот.
  и пред малку време излезе апдејт :) Видеата не ги гледа мислам не го ни примекам дека работи, си седи во Треј и си прави кредити :D
   
 11. Аце

  Аце Ordinary guy.

  Зачленет:
  9 Септември 2011
  Мислења:
  2,020
  Допаѓања:
  848
  Се работи за истиот. Го кодирав твојот линк. Користи [​IMG] во иднина.
  --- Надополнето, 30 Јануари 2013, Дата на објавување: 29 Јануари 2013 ---
  По се изгледа дека нема бот кој добро работи и е јавен.
  YT коментари ќе ги има на овој бот наредна верзија.
  http://ibiz.mk/threads/Бета-Вирален-social-network-exchange-бот.707/
   

Сподели: