Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

Yoast Seo For Wordpress Ebook

Дискусија во форумот 'Е-книги и туторијали' започната од Аце, 7 Октомври 2017.

 1. Аце

  Аце Ordinary guy.

  Зачленет:
  9 Септември 2011
  Мислења:
  2,020
  Допаѓања:
  848
  SEO_for_WordPress
  Се надевам дека некому ќе му се најде оваа книга. Поготово оние кои го користат SEOYoast плагинот за вордпрес.
  Линкот до е-книгата: https://yoast.com/ebooks/seo-for-wordpress/
  About this eBook
  This eBook on SEO for WordPress is a must have for every professional blogger or website owner. The book contains eight different sections:

  1. Where to start?
   What should you think about first when you start setting up your site? This section helps you formulate a mission and how to bring this message across to your audience.
  2. Technical SEO
   Explains the very basics of technical SEO and covers the three most important technical aspects: security, speed and mobile!
  3. What to write about
   This section gives practical tips on how to come up with ideas for your site. It helps you create a strategy and planning for your content and explains how to handle comments!
  4. Site structure
   Contains practical tips on how to improve your site structure, managing a growing website and cornerstone articles.
  5. UX
   Explains the importance of a good User eXperience. Provides tips on how to improve call-to-actions, menus and the readability of your text.
  6. SEO copywriting
   Gives practical tips about writing, rewriting and structuring your blog posts and pages.
  7. Marketing
   Provides practical marketing tips to make sure your audience will grow and will keep on growing. We’ll discuss the importance of email marketing and link building and explain how to use social media.
  8. Monetizing your site
   This section teaches you how to make money with your website and how to create a shop (in WordPress). It also explains the basics of conversion rate optimization!

  Можете директно да ја симнете од тука:
  https://www.dropbox.com/s/ruhsi8aeqaht6n3/ibiz.mk_Yoast_SEO_for_WordPress.pdf?dl=1#
  или доколку сакате да ја видите пред да ја симнете кликнете тука.
   
  На Ilishev му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Ilishev

  Ilishev VIP

  Зачленет:
  11 Јули 2013
  Мислења:
  393
  Допаѓања:
  238
  Професија:
  SEO Consultant
  Го обожавам Yoast плугинот! Досега имам оптимизирано колу 50 страни на клиенти со овој плагин... Толку едноставен за користење, а толку ти ја олеснува оптимизацијата. Досега не сум имал никакво лошо искуство со плагинот и презадоволен сум од него.

  Благодарам @Аце за книгата, ќе ми биде од корист!
   
 3. tool

  tool Член

  Зачленет:
  10 Ноември 2011
  Мислења:
  70
  Допаѓања:
  14
  The SEO Framework > Yoast SEO
   

Сподели: