Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

Wysiwyg web builder за креирањен на cpa/ppd

Дискусија во форумот 'Веб дизајн' започната од MindHunter, 27 Април 2015.

 1. MindHunter

  MindHunter Активен член

  Зачленет:
  14 Декември 2013
  Мислења:
  145
  Допаѓања:
  28
  Што мислите за "Wysiwyg web builder" да се користи за креирање на CPA/PPD веб страна?
  Познавам неколку луѓе кои креират одлични CPA/PPD веб страни со уникатен изглед, со овај програм...
  На Youtube има повеќе видео туториали, следејќи ги направив една веб страна со едноставен изглед, да ја доработам па ќе ја објавам.
  Да споделиме мислење и креации...
   
  На Ilishev му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Аце

  Аце Ordinary guy.

  Зачленет:
  9 Септември 2011
  Мислења:
  2,035
  Допаѓања:
  866
  Вака изгледа напреден. Неодамна наидов на интересен лендинг пејџ http://gemmesgratuit.com/clashofclans/ дали може да се изведе нешто вакво преку Wysiwyg ?
   
  На dreamer му/ѝ се допаѓа ова.
 3. MindHunter

  MindHunter Активен член

  Зачленет:
  14 Декември 2013
  Мислења:
  145
  Допаѓања:
  28
  Спрема изгледов мислам дека е со него е креиран оти во позадински текстури ја има истата позадина со дрвото.
  Јас го проучувам од пред 3-4 дена, немам баш многу направено.
  еве нешто со едиторот направено:
  [​IMG]

  Со графички додатоци многу убаво се прави страна и со мало познавање на фотошоп..
   
 4. bazhee

  bazhee Активен член

  Зачленет:
  11 Ноември 2013
  Мислења:
  119
  Допаѓања:
  32
  Е ова ти се вика машина.. Пере пари сигурно на француски пазар странава и тоа добри суми :D
   
 5. MindHunter

  MindHunter Активен член

  Зачленет:
  14 Декември 2013
  Мислења:
  145
  Допаѓања:
  28
  Еве овие темплејти се направени со едиторот, ги продават:
  Код:
  Мора да бидете регистриран за да го погледнете линкот.
  Убаво е да се најдат темплејти пројекти за CPA/PPD и само да си промениш :)
  --- Надополнето, 4 Мај 2015, Дата на објавување: 28 Април 2015 ---
  Еве јас што направив не е уште на хост ниче што доаѓат:
  [​IMG]
  Скриен е текстот али нема врска, истата идеја може да се искористи и за друго...
  Одлично функционират и вметнат е хтмл код за датата и за исклучен десен клик.
  На клик на довнлоад се отвора поп-уп видгет...
  Ако проба некој да направи нешто објавете да гледаме, Веб едиторов е добар поради тоа што не треба многу познавање од програмирање, си прилепуваш елементи спрема идејата...
  --- Надополнето, 11 Мај 2015 ---
  Истата скрипта:
  Код:
  Мора да бидете регистриран за да го погледнете линкот.
  
   
 6. kon

  kon Истакнат член

  Зачленет:
  12 Ноември 2011
  Мислења:
  1,195
  Допаѓања:
  320
  Професија:
  Графички Дизајнер
  $15 ми дај на мене ќе ти искодирам респонсив, ама само ако си имаш дизајн. $50 со дизајн заедно.
   
 7. Artweb

  Artweb Член

  Зачленет:
  12 Февруари 2013
  Мислења:
  127
  Допаѓања:
  18
  Пиши ми во ПП линк од работи што ги имаш дизајнирано, во иднина ќе ми треба графички дизајнер за дизајнирање веб сајтови.
  Поздрав,
   
 8. dreamer

  dreamer Активен член

  Зачленет:
  3 Мај 2012
  Мислења:
  291
  Допаѓања:
  94
  Професија:
  3D Modeling
  Код:
  Мора да бидете регистриран за да го погледнете линкот.
  Вика "CPA/ PPD Locker Inbuilt. Use It For Any Affiliate Network.". Вреди ли да се купи што мислите?
   
 9. MindHunter

  MindHunter Активен член

  Зачленет:
  14 Декември 2013
  Мислења:
  145
  Допаѓања:
  28
  Скриптите се направени со овај програм...
   

Сподели: