• После 10 години постоење, дојде моментот кога треба да се збогуваме! ИБиз ќе згасне на 1ви ноември 2021.

Wysiwyg web builder за креирањен на cpa/ppd

MindHunter

Активен член
Зачленет/а
14 декември 2013
Мислења
145
Реакции
28
Што мислите за "Wysiwyg web builder" да се користи за креирање на CPA/PPD веб страна?
Познавам неколку луѓе кои креират одлични CPA/PPD веб страни со уникатен изглед, со овај програм...
На Youtube има повеќе видео туториали, следејќи ги направив една веб страна со едноставен изглед, да ја доработам па ќе ја објавам.
Да споделиме мислење и креации...
 

Аце

Ordinary guy.
Зачленет/а
9 септември 2011
Мислења
2,036
Реакции
856
Веб-страница
ibiz.mk
Вака изгледа напреден. Неодамна наидов на интересен лендинг пејџ http://gemmesgratuit.com/clashofclans/ дали може да се изведе нешто вакво преку Wysiwyg ?
 

MindHunter

Активен член
Зачленет/а
14 декември 2013
Мислења
145
Реакции
28
Спрема изгледов мислам дека е со него е креиран оти во позадински текстури ја има истата позадина со дрвото.
Јас го проучувам од пред 3-4 дена, немам баш многу направено.
еве нешто со едиторот направено:
56497188d51e41ca2ef43c4b6efac606.jpg


Со графички додатоци многу убаво се прави страна и со мало познавање на фотошоп..
 

escape2007

Активен член
Зачленет/а
11 ноември 2013
Мислења
119
Реакции
28
Е ова ти се вика машина.. Пере пари сигурно на француски пазар странава и тоа добри суми :D
 

MindHunter

Активен член
Зачленет/а
14 декември 2013
Мислења
145
Реакции
28
Еве овие темплејти се направени со едиторот, ги продават:
Код:
http://lucknowwebs.com/templates/templatepreviews/

Убаво е да се најдат темплејти пројекти за CPA/PPD и само да си промениш :)[DOUBLEPOST=1430762702,1430240821][/DOUBLEPOST]Еве јас што направив не е уште на хост ниче што доаѓат:
2ls9ksl.jpg

Скриен е текстот али нема врска, истата идеја може да се искористи и за друго...
Одлично функционират и вметнат е хтмл код за датата и за исклучен десен клик.
На клик на довнлоад се отвора поп-уп видгет...
Ако проба некој да направи нешто објавете да гледаме, Веб едиторов е добар поради тоа што не треба многу познавање од програмирање, си прилепуваш елементи спрема идејата...[DOUBLEPOST=1431376302][/DOUBLEPOST]
Вака изгледа напреден. Неодамна наидов на интересен лендинг пејџ http://gemmesgratuit.com/clashofclans/ дали може да се изведе нешто вакво преку Wysiwyg ?
Истата скрипта:
Код:
http://viral-cpa-ppd-scripts.blogspot.com/2015/01/clash-of-clans-super-high-converting.html
 

kon

Истакнат член
Зачленет/а
12 ноември 2011
Мислења
1,195
Реакции
304
Веб-страница
darkoefremov.com
$15 ми дај на мене ќе ти искодирам респонсив, ама само ако си имаш дизајн. $50 со дизајн заедно.
 

Artweb

Член
Зачленет/а
12 февруари 2013
Мислења
127
Реакции
18
Пиши ми во ПП линк од работи што ги имаш дизајнирано, во иднина ќе ми треба графички дизајнер за дизајнирање веб сајтови.
Поздрав,
 

dreamer

Активен член
Зачленет/а
3 мај 2012
Мислења
291
Реакции
93
Код:
http://viral-cpa-ppd-scripts.blogspot.mk/2015/01/amazing-multiniche-cpappd-script-bank.html
Вика "CPA/ PPD Locker Inbuilt. Use It For Any Affiliate Network.". Вреди ли да се купи што мислите?
 

MindHunter

Активен член
Зачленет/а
14 декември 2013
Мислења
145
Реакции
28
Скриптите се направени со овај програм...
 
На врв Дно