www.planefinder.net

daceee90

Член
Зачленет/а
4 август 2013
Мислења
21
Реакции
3
Моментално гледање на авиони кои се на пат можност и за пронаоѓање на авионот според број на лет и слично
 

dorco

Активен член
Зачленет/а
26 јануари 2013
Мислења
361
Реакции
118
си ги промовираш сајтовите?
 

daceee90

Член
Зачленет/а
4 август 2013
Мислења
21
Реакции
3
си ги промовираш сајтовите?

1. Разгледај го постираниот сајт од каде потекнува и во чива сопственост е
2. Сајтов е постиран во интересни сајтови затоа што за мене е интересен а можда и за уште некои членови ќе му се најде ако патува некаде!
3. Иако е неколку години стар форум сеуште е фреш за неговата статистика и треба да се пишува да се разработи пошто изгледа добро.
4. Ако вршам помовирање на мои сајтови СИГУРНО НЕМА да го вршам преку форуми има системи за тоа. Ако не си слушнал побарај низ форумот треба да има информации!
5. Врати се на точка 1 па се до точка 4 па после стави коментар а не спамирај за мислења пошто мислење што си го ставил нема да му вреди на никого да го прочита само кога ќе види од чива страна е направено може да ти се изнасмее.

6. Голем поздрав
 

dorco

Активен член
Зачленет/а
26 јануари 2013
Мислења
361
Реакции
118
1. Беше прашање.
2. Регистриран си денес.
3. имаш 6 мислења
4. последните 2-3 поста ти се линкови до сајтови
 

Nakolce

Активен член
Зачленет/а
1 ноември 2011
Мислења
510
Реакции
84
Ај доста расправии...
Него Сајтов го користам многу често. (бидејки многу често имам луѓе што летаат негде.. А јас сум главниот испраќач во фамилија. Јас сите ги испраќам а мене никој.)
Горе-доле е точен. Бега за некои си 5-6 минути но воглавно знаеш кога слетува авионот. И добро е кога чекаш некого.. Знаеш колку имаш до аеродром и го чекаш авионот да слета Кога ќе слета додека да поминат пасошка контрола, чекање багаж итн јас стигам до аеродром :D
Разработена техника која функционира 100%
 

BigBull

Активен член
Зачленет/а
1 март 2012
Мислења
193
Реакции
68
Код:
http://www.flightradar24.com/
 
На врв Дно