Wp robot алтернатива која функционира

Дискусија во форумот 'Wordpress' започната од Аце, 6 Февруари 2017.

 1. Аце

  Аце Ordinary guy.

  Зачленет:
  9 Септември 2011
  Мислења:
  1,856
  Допаѓања:
  743
  Потребен ми е плагин кој би вршел слична работа како WP Robot а истото би било (делумно) бесплатно.

  Што треба тој плагин да прави?
  - Да ја зема целата статија преку RSS и истата да се објавува на друг wordpress блог.

  Немам сеуште срчано на интернет околу ова така да ако некој знае некој добар плагин или метод како да се направи ова би го замолил да сподели.
   
 2. reykX

  reykX Нов член

  Зачленет:
  19 Октомври 2013
  Мислења:
  15
  Допаѓања:
  7
 3. Аце

  Аце Ordinary guy.

  Зачленет:
  9 Септември 2011
  Мислења:
  1,856
  Допаѓања:
  743
  Гледав рецепти ама не најдов нешто такво добро..
   
 4. Professor

  Professor VIP

  Зачленет:
  10 Февруари 2014
  Мислења:
  57
  Допаѓања:
  29
  http://www.cyberseo.net/cybersyn/ Вака нешто?
   
 5. Аце

  Аце Ordinary guy.

  Зачленет:
  9 Септември 2011
  Мислења:
  1,856
  Допаѓања:
  743
  Да ажурирам темава, WP Automatic ми заврши работа. Функционира добро на одредени веб страни.
   
  На Professor му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: