Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

wp-admin Проблем

Дискусија во форумот 'Веб страни' започната од Bubo, 10 Септември 2013.

 1. Bubo

  Bubo Активен член

  Зачленет:
  16 Јули 2012
  Мислења:
  252
  Допаѓања:
  95
  Професија:
  Програмер и веб кодер
  Добар ден. Имам проблем со wp-admin директоријата. Во .htaccess ми е сменето да не биде wp-admin и не знам како е сега :/ А .htaccess неможам да го најдам на хостингот, не го покажува како фајл за да го отворам.

  Чааре ?
  --- Надополнето, 10 Септември 2013, Дата на објавување: 10 Септември 2013 ---
  Nevermind, found it :) Темава во аут.
   
 2. Goranski

  Goranski Истакнат член

  Зачленет:
  2 Април 2013
  Мислења:
  961
  Допаѓања:
  652
  да и гледај на почеток на инсталација те прашува за префикс на табелите, ако не сакаш да ти биде wp
   
 3. Bubo

  Bubo Активен член

  Зачленет:
  16 Јули 2012
  Мислења:
  252
  Допаѓања:
  95
  Професија:
  Програмер и веб кодер
  Тоа го знам :)
   
 4. Martinovski

  Martinovski Активен член

  Зачленет:
  21 Декември 2011
  Мислења:
  153
  Допаѓања:
  32
  Кога ќе влегуваш во фајл менаџер, штиклирај Show Hidden Files (dotfiles).
   

Сподели: