Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

WordPress Wordpress theme (Site+Mobile+Facebook)

Дискусија во форумот 'Теми и Темплејти' започната од Milton, 20 Ноември 2011.

 1. Milton

  Milton Истакнат член

  Зачленет:
  17 Ноември 2011
  Мислења:
  360
  Допаѓања:
  133
  еве една интересна тема за Wordpress.

  се вика: WP Business Press
  демо: WpBusinessPress

  што е всушност идејата?
  во еден потег имате веб сајт, сајт оптимизиран за мобилен телефон и Facebook page.

  убавини! :)

  линк за download:
  Код:
  Мора да бидете регистриран за да го погледнете линкот.
  ако ви прави бендис темава, не срамете се, кажете фала :)
   
 2. kon

  kon Истакнат член

  Зачленет:
  12 Ноември 2011
  Мислења:
  1,195
  Допаѓања:
  320
  Професија:
  Графички Дизајнер
  Многу е едноставна темата :D Инаку супер е тоа што си има се оптимизирано на неа :)
   

Сподели: