Wordpress На Македонски

Nakolce

Активен член
Зачленет/а
1 ноември 2011
Мислења
510
Реакции
84
Потребен ми е wordpress на македонски јазик. Верзијата не е битна. Неможам да го најдам wp.mk не работи моментално. Доколку некој го има во компјутер ако може нека го прикачи негде или нека го испрати на [email protected]

Благодарам однапред.
(ако може цела верзија не само language фајловите )
 

Chuck Norris

Активен член
Зачленет/а
28 декември 2011
Мислења
250
Реакции
33
Веб-страница
google.com
Повелете верзија 3.3
Код:
http://mk.wordpress.org/wordpress-3.3-mk_MK.zip
 

Nakolce

Активен член
Зачленет/а
1 ноември 2011
Мислења
510
Реакции
84
Заборавив да пишам од што имам обврски. Томче ми заврши работа линкот. Фала многу Може клуч на темава.
 
На врв Дно