Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

Windows 7 Slow boot

Дискусија во форумот 'Кафе Муабет' започната од krashot14, 31 Јануари 2014.

 1. krashot14

  krashot14 Активен член

  Зачленет:
  15 Јануари 2014
  Мислења:
  31
  Допаѓања:
  22
  Од ко кладов windows 7 64 бит нешто побавно се крева windows во споредба со 32 битниот, мислења?
   
 2. Goranski

  Goranski Истакнат член

  Зачленет:
  2 Април 2013
  Мислења:
  961
  Допаѓања:
  652
  врати го на 32
   
 3. krashot14

  krashot14 Активен член

  Зачленет:
  15 Јануари 2014
  Мислења:
  31
  Допаѓања:
  22
  Ми треба 64 заради 8 гб рам..
   
 4. Goranski

  Goranski Истакнат член

  Зачленет:
  2 Април 2013
  Мислења:
  961
  Допаѓања:
  652
  Незнам што би можело да ти биде проблем освен драјвери и лоша верзија на Win7

  ама ако инсталираш Win 8.1 ке бидеш многу задоволен, работи како воз.

  можеш да го модифицираш кернелот Win7 и да зголемиш на 8гб рам

  види на линков
   
  На krashot14 му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: