Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

Why I will not “do SEO” for you

Дискусија во форумот 'Кафе Муабет' започната од Goranski, 17 Март 2014.

 1. Goranski

  Goranski Истакнат член

  Зачленет:
  2 Април 2013
  Мислења:
  961
  Допаѓања:
  652
  Многу добар пост -
  Код:
  Мора да бидете регистриран за да го погледнете линкот.

  Because your vision of SEO is dead.
  I can’t “do that meta tag thing” and get you to the top.
  I can’t add keywords to your existing website content and reasonably expect them to rank.
  I can’t take it anymore when you say “I just want to rank #1 for this keyword, it can’t be that hard!”
  I can’t give you an easy solution, because there is no easy solution.
  I can’t do SEO for you, without you.
   
  На stefan_v и Conan им се допаѓа ова.

Сподели: