Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

во не-така далечната иднина

Дискусија во форумот 'Кафе Муабет' започната од Milton, 2 Август 2012.

 1. Milton

  Milton Истакнат член

  Зачленет:
  17 Ноември 2011
  Мислења:
  360
  Допаѓања:
  133
  ќе имаме и нешто вакво:  Google Glass е само првиот чекор.
   
 2. aleksandar4o

  aleksandar4o Активен член

  Зачленет:
  7 Февруари 2012
  Мислења:
  415
  Допаѓања:
  187
  Интересно видео,само што некако ми изгледа невозможно а можеби нешто од ова да се примени во текот на следните генерации :p
   
 3. kon

  kon Истакнат член

  Зачленет:
  12 Ноември 2011
  Мислења:
  1,195
  Допаѓања:
  320
  Професија:
  Графички Дизајнер
  Што ова како леки некои се ?
   
 4. Аце

  Аце Ordinary guy.

  Зачленет:
  9 Септември 2011
  Мислења:
  2,035
  Допаѓања:
  866
  Да :)
   
 5. makedon4e

  makedon4e Член

  Зачленет:
  21 Ноември 2011
  Мислења:
  117
  Допаѓања:
  2
  Се надевам дека нема да стигнеме до тој степен па ваков да ни стане животот.
   
 6. kon

  kon Истакнат член

  Зачленет:
  12 Ноември 2011
  Мислења:
  1,195
  Допаѓања:
  320
  Професија:
  Графички Дизајнер
  Не ми е јасно како го контролира погледо сaмо :D Очи ? Мозок ? Одговор: Никако :D Едноставно awesome едит на видео :D
   
 7. Колман

  Колман Активен член

  Зачленет:
  5 Мај 2012
  Мислења:
  182
  Допаѓања:
  100
  Одличен пат да постанеме роботи.

  Скептик сум, мислам дека нема да успее ова, никој не би го сакал на себе. Го губиш она што те прави човек.
  Прво немие јасно како „концептов“ користи енергија, т.е батерија, второ кај му е враден чипот и меморијата... Како што гледаме од начинот на кој би работело би било поврзано со мозкот и тој издава наредби. Ако е тоа возможно, што тешко дека е возможно би се искористило во медицина, за усовршувањето на вештачките екстремитети и олеснување на животот на лицата со хендикеп.

  Второ, како ке измери дека личноста до мене пијана и ред други работи? Мислам сварно е без врска ни за сега ни за деценија две.
  Баталете вакви работи, бидете луѓе:)
   
 8. ZionPax

  ZionPax Активен член

  Зачленет:
  16 Јуни 2012
  Мислења:
  54
  Допаѓања:
  30
  Јас би сакал еден минијатурен далечински управувач во џебот :D
  Нема да ме боли вратот, а и грбот ке ми биде благодарен за ова :D
  Плус, ке можам да лежам и да уживам, нешто што не е удобно со помош на сегашнава технологија.
   
 9. kon

  kon Истакнат член

  Зачленет:
  12 Ноември 2011
  Мислења:
  1,195
  Допаѓања:
  320
  Професија:
  Графички Дизајнер
  Можеби работи на Wi-Fi Конекција, со апаратче у џеб, праќа сигнал со фрекфенција само за тие леќи шом го имаш на очите, сигурно ќе може некако и со нив да се контролира со помош на фокус :D А за личноста дали е пијана, од SciFi, можда го тестира воздухо околу неа, па колку алкохол и такви ствари :D
  Се е научна фантастика овоа... И како што реков, ова е супер едит на видео, едно од најдобрите до сега.
   

Сподели: