Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

Вирален FB, Twitter и Google+1 WP плагин

Дискусија во форумот 'Скрипти' започната од Аце, 3 Ноември 2011.

 1. Аце

  Аце Ordinary guy.

  Зачленет:
  9 Септември 2011
  Мислења:
  2,020
  Допаѓања:
  848
  Доколку имате сајт со забавна содржина или едноставно сакате да го направите популарен секако со помош на социјалните мрежи во оваа тема ќе споделам еден доста добар плагин.

  На видеото подолу може да погледнете што функција врши овој плагин: FB Like Viral Wordpress Plugin - YouTube

  Подесувањето на плагинот се врши во делот Setting слика.

  За да ја видите како работи плагинов пристапете до линков
  [​IMG]
  Овој плагин беше продаден над 450 копии по цена од 9$

  Линк за симнување:
  Код:
  Мора да бидете регистриран за да го погледнете линкот.
   
 2. Vengeance

  Vengeance Член

  Зачленет:
  27 Февруари 2012
  Мислења:
  73
  Допаѓања:
  2
  Овој плагин неможам да го најдам...

  Дали има некој ваков што можам да го имплементирам?

  Фала :)
   
 3. Nikola

  Nikola Нов член

  Зачленет:
  19 Декември 2011
  Мислења:
  64
  Допаѓања:
  1
  Професија:
  WEB Designer, HTML& CSS, Joomla & WordPress
  Аце јавува дека фајлот не посоти...можи пак reupload??? Тенкју
   
 4. Аце

  Аце Ordinary guy.

  Зачленет:
  9 Септември 2011
  Мислења:
  2,020
  Допаѓања:
  848
  Види ова:
  Код:
  Мора да бидете регистриран за да го погледнете линкот.
   
 5. Nikola

  Nikola Нов член

  Зачленет:
  19 Декември 2011
  Мислења:
  64
  Допаѓања:
  1
  Професија:
  WEB Designer, HTML& CSS, Joomla & WordPress
  Добро е работи :)) Тенкју

  Имам само едно прашање?? Дали ја истестира ти, и ме интересира дали знајш иако некој има кликнато Like на секое отворање на страната дали пак ќе се појавува, зашто понекогаш знај да иритира за секој редовен посетител??
   

Сподели: