Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

Видео плеер

Дискусија во форумот 'Дизајн' започната од makedon4e, 11 Февруари 2012.

 1. makedon4e

  makedon4e Член

  Зачленет:
  21 Ноември 2011
  Мислења:
  117
  Допаѓања:
  2
  Знам дека овој форум можеби и не е вистинското место за вакво прашање, бидејќи не се работи за интернет заработка, но индиректно е поврзано со тоа.

  Сакам да направам видео плеер за мој веб сајт. Не знам точно која програма да ја користам, па некој кој е повеќе запознат околу ова ако може да ми помогне со тоа што ќе ми одговори која е најсоодветна програма за изработка на видео плеер за веб страна.

  Исто така, туторијал за изработка на видео плеер би бил добредојден.
   
 2. Аце

  Аце Ordinary guy.

  Зачленет:
  9 Септември 2011
  Мислења:
  1,995
  Допаѓања:
  834
  Има неколку софтверски решенија за креирање на флеш плеер за твојот сајт, но лично јас би те советувал да користиш готови плеери како што е flowplayer кој е многу користен и е бесплатен и е доста лесен за подесување.

  PlayerDIY можеш да го пробаш за изработка на видео плеер:
  Код:
  Мора да бидете регистриран за да го погледнете линкот.
   
 3. makedon4e

  makedon4e Член

  Зачленет:
  21 Ноември 2011
  Мислења:
  117
  Допаѓања:
  2
  Да, го знам flowplayer, но проблемот е што треба да се има платена верзија за да го нема логото нивно во долниот лев агол.

  Овој вториот, ќе го пробам и ќе ве известам дали е добар.
   
 4. makedon4e

  makedon4e Член

  Зачленет:
  21 Ноември 2011
  Мислења:
  117
  Допаѓања:
  2
  Дали некој знае како може да се постави реклама пред почеток, за време или после видеото на JW player или Flow player?

  Гледам во примерите дека најчесто се поставувани со OpenX ads, ама не знам точно како треба тоа да оди.

  Дали некој може да ми помогне?
   

Сподели: