Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

Веб сајтови кои лично вие сте ги изработиле

Дискусија во форумот 'Дизајн' започната од kon, 22 Ноември 2011.

 1. stefan_v

  stefan_v Ninja

  Зачленет:
  26 Ноември 2011
  Мислења:
  828
  Допаѓања:
  313
  Професија:
  Programmer / Internet Marketer
  Е сеа не те сватив најбаш. Ај појасни се ако сакаш, пошто не те сватив дали ова беше за мене. Фала.
   
 2. Milton

  Milton Истакнат член

  Зачленет:
  17 Ноември 2011
  Мислења:
  360
  Допаѓања:
  133
  stefan_v..
  супер ти испаднало сајтчево на крај :)
  чисто, модерно, минимал.. в.најс!

  само да ти обрнам внимание на нешто?
  ко ќе кликнам најдоле, таму кај што пише кој го има направено сајтот...
  кај тебе ко ќе кликнам, ме носи на: http://macedononius.com/
  искорегирај си ;-)
   
 3. kon

  kon Истакнат член

  Зачленет:
  12 Ноември 2011
  Мислења:
  1,195
  Допаѓања:
  320
  Професија:
  Графички Дизајнер
  @Stefan_V за BlackHat се однесуваше :D
   
 4. BlackHat

  BlackHat Активен член

  Зачленет:
  22 Јуни 2012
  Мислења:
  132
  Допаѓања:
  52
  Стефан на кој сајт работиш (од кој сајт е овој клиент), ако не е тајна? :)
  Јас работам на oDesk.
   
 5. stefan_v

  stefan_v Ninja

  Зачленет:
  26 Ноември 2011
  Мислења:
  828
  Допаѓања:
  313
  Професија:
  Programmer / Internet Marketer
  Корегирано. Фала многу. Имам многу сајтови направено, али не ми текнало да си стаам кредити. Решив сеа да стаам на последниов кој го завршив во и ете сум згрешил. Исто така го правам новиот сајт за http://macedonius.com/
  Clean & Sexy! :)
  Али еве почнувам и јас CPA сериозно па може ќе подоставам правење сајтови, а може и на одмор деновиве да одам, али ништо не е сигурно кај мене.
  Планирам уште еден Маркетинг дневник од денес-утре, попосле ако имам време да пишам повеќе.
  Освен сајтови тука се и мобилни апликации, и еве еден сајт за продавање коли кој има врска со API, па и тоа треба да го правам.
  Нарачката за сајтот е од партнерите од Канада.
  Ти што работиш? Ми требаат јаки луѓе кои си ја знаат работата заедно да работиме.
  За мене најдолем проблем е наоѓањето работа. А вака некој друг ми наоѓа работа, добро платена. Сеа не е незнам колку али ете почнав, не со сите, но во догледна иднина да - за неколку дена.
  Имам партнери јаки луѓе, кои ќе те купат, продадат 10 пати, и продадат на твојата родена мајка. Тоа од Домениканска република е најдобар продавач(го прогласиле) на незнам што, за бизнис консултинг и така натака. :)
   
 6. kon

  kon Истакнат член

  Зачленет:
  12 Ноември 2011
  Мислења:
  1,195
  Допаѓања:
  320
  Професија:
  Графички Дизајнер
  macedoninus.ком не ми отвара да знаеш :)
  а macedonius.ком отвара :D
   
 7. BlackHat

  BlackHat Активен член

  Зачленет:
  22 Јуни 2012
  Мислења:
  132
  Допаѓања:
  52
  Работам PHP/jQuery, cURL и Python, али сега сум презафатен со advertising и backlinks, немам време да седнам онаму да работам.
   
 8. UnlockBoot

  UnlockBoot Нов член

  Зачленет:
  3 Февруари 2012
  Мислења:
  11
  Допаѓања:
  0
  Ова е blogger :)
   
 9. makedon4e

  makedon4e Член

  Зачленет:
  21 Ноември 2011
  Мислења:
  117
  Допаѓања:
  2
  Стефан доколку ти треба партнер/помош можеш да ме контактираш преку ПП. Одлично ги познавам html и css, а знам и php.
   
 10. stefan_v

  stefan_v Ninja

  Зачленет:
  26 Ноември 2011
  Мислења:
  828
  Допаѓања:
  313
  Професија:
  Programmer / Internet Marketer
  Супер си е на Renofix, се си отвара, кон мојата страна.
  macedoninus беше претходно...:)
   
  На kon му/ѝ се допаѓа ова.
 11. bybogames

  bybogames Член

  Зачленет:
  30 Септември 2012
  Мислења:
  54
  Допаѓања:
  21
  Код:
  bybogames.com
  agroculture.comoj.com
   
 12. Toni st

  Toni st Нов член

  Зачленет:
  19 Ноември 2012
  Мислења:
  9
  Допаѓања:
  0
  Еве сајт што спонтано го направив, темата е моја, само основата ми е од готова тема....
  turlitava.com
   
 13. kon

  kon Истакнат член

  Зачленет:
  12 Ноември 2011
  Мислења:
  1,195
  Допаѓања:
  320
  Професија:
  Графички Дизајнер
  Ми се допаѓа... ама нем да е основата од друга тема а ти само сликичките да си ги сменил од плави у црвени :p Иначе... баш добра тема имаш... ова со храна која делува најдобро на мозокот ме заинтересира, сеа ке го читнам :)
   
  На Toni st му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Toni st

  Toni st Нов член

  Зачленет:
  19 Ноември 2012
  Мислења:
  9
  Допаѓања:
  0
  Хаха, не е, не е... се научив да ги мењам од корен, барем тоа не ми е проблем :) Не би сакал да имам тема што ја имаат многу :) Полека, полека си ја усовршувам... сеа сум на потег да го мењам слидерот, тој ми е од темата :) Thanks.. :)
   
 15. kon

  kon Истакнат член

  Зачленет:
  12 Ноември 2011
  Мислења:
  1,195
  Допаѓања:
  320
  Професија:
  Графички Дизајнер
  Тоа можеш да го решиш со додаток... ги има премногу веќе :D
   
 16. Toni st

  Toni st Нов член

  Зачленет:
  19 Ноември 2012
  Мислења:
  9
  Допаѓања:
  0
  Да ама сакам на него да идат ново објавените... у изработка ми е :)
   
 17. kon

  kon Истакнат член

  Зачленет:
  12 Ноември 2011
  Мислења:
  1,195
  Допаѓања:
  320
  Професија:
  Графички Дизајнер
 18. NickyyOH

  NickyyOH Нов член

  Зачленет:
  18 Јануари 2013
  Мислења:
  30
  Допаѓања:
  7
  Професија:
  Web and graphic designer
  На stefan_v му/ѝ се допаѓа ова.
 19. kon

  kon Истакнат член

  Зачленет:
  12 Ноември 2011
  Мислења:
  1,195
  Допаѓања:
  320
  Професија:
  Графички Дизајнер
  Што е со текстот на nbdesignstudio ? :D Очи ми искараа :D А и замаглени ти се буквите :D За веб дизајн со менија се користат чисти, и сега uppercase текстови :) Портфолиото, претпоставувам слики треба да имаш таму, нешто, не ги отвара...

  Вториов сајт, купен ти е, или кракиран имаш Artisteer ?
   
 20. NickyyOH

  NickyyOH Нов член

  Зачленет:
  18 Јануари 2013
  Мислења:
  30
  Допаѓања:
  7
  Професија:
  Web and graphic designer
  Многу делови од nbdesignstudio не се довршени, затоа ништо не ти отвара. :)
   

Сподели: