Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

Веб сајтови кои лично вие сте ги изработиле

Дискусија во форумот 'Дизајн' започната од kon, 22 Ноември 2011.

 1. kon

  kon Истакнат член

  Зачленет:
  12 Ноември 2011
  Мислења:
  1,195
  Допаѓања:
  320
  Професија:
  Графички Дизајнер
  Верувам дека овде има повеке веб дизајнери кои работеле за повеке фирми. Да си почнам јас ...

  Имам направено 2 страни и тоа за хостинг. И двете се паднати, не постојат веке, а исто така ја имам кодирано од 0 мојата страна... На нејзе ги има 2те страни кои сум ги правел за хостинг.

  Код:
  Мора да бидете регистриран за да го погледнете линкот.
   
 2. Hristijan :)

  Hristijan :) Нов член

  Зачленет:
  5 Април 2012
  Мислења:
  51
  Допаѓања:
  0
  Код:
  Мора да бидете регистриран за да го погледнете линкот.
   
 3. Div4o

  Div4o Нов член

  Зачленет:
  7 Мај 2012
  Мислења:
  6
  Допаѓања:
  0
  vrteska.ibiz.cc
  makpcworld.net
  alexmgym.con.mk
  поранешен makwarez.net
  поранешен adrian-gaxha.com
  поранешен salon-hera.com
   
 4. POWER

  POWER Активен член

  Зачленет:
  31 Декември 2011
  Мислења:
  438
  Допаѓања:
  48
  Професија:
  Web developer
  Па имам направено еден темплејт, хостинг, за продажба.
  Код:
  Мора да бидете регистриран за да го погледнете линкот.
  имам и еден реферал кој и не е толку битен
  Код:
  referralsystem.tk
  во момент правам еден сајт, кој мислам дека ќе е доста побаруван ;)
   
 5. Vengeance

  Vengeance Член

  Зачленет:
  27 Февруари 2012
  Мислења:
  73
  Допаѓања:
  2
  АСМ
  Код:
  Мора да бидете регистриран за да го погледнете линкот.
  Весели Јаболчиња - онлајн детско списание
  Код:
  Мора да бидете регистриран за да го погледнете линкот.
  Rainbow Entertainment
  Код:
  Мора да бидете регистриран за да го погледнете линкот.
  Melody
  Код:
  Мора да бидете регистриран за да го погледнете линкот.
  Pegasus ELS
  Код:
  Мора да бидете регистриран за да го погледнете линкот.
  Сајт за плетење
  Код:
  Мора да бидете регистриран за да го погледнете линкот.
  АСМ и Весели Јаболчиња се на платен хост, другите имаат бесплатен и можно е моментално да не функционираат. Пегасус е во изработка... :)

  Најново што работам е портал... а што портал, ќе видите :)
   
 6. Аце

  Аце Ordinary guy.

  Зачленет:
  9 Септември 2011
  Мислења:
  1,995
  Допаѓања:
  834
  @Vengeance се работи за сајтови кои лично си ги направил од 0. Од твоите линкови само 2-3 работат и истите се на Wordpress со готова тема.
   
 7. POWER

  POWER Активен член

  Зачленет:
  31 Декември 2011
  Мислења:
  438
  Допаѓања:
  48
  Професија:
  Web developer
  @Vengeance, среди си ги сајтовите, или премести ги на поасален хостинг.
  Код:
  An error occurred while reading CGI reply (no response received)
  Иначе само првите 2 линка ги отвара и мислам дека веќе имам видено вакви теми :/
   
 8. Cataclysm

  Cataclysm Нов член

  Зачленет:
  3 Јануари 2012
  Мислења:
  16
  Допаѓања:
  1
  Код:
  Мора да бидете регистриран за да го погледнете линкот.
  Сај што го направив „набрзина“, мислам дека идеата е уникатна за македонски сајт, ама незнам како да го направам попостен :/
   
 9. POWER

  POWER Активен член

  Зачленет:
  31 Декември 2011
  Мислења:
  438
  Допаѓања:
  48
  Професија:
  Web developer
  многу ти е добра идеата, мислам дека треба да побараш некој овде ако има така популарни фан страници, да привлечеш внимание, 200 души да стаат од твоите корици, после сами доаѓаат!
   
 10. kon

  kon Истакнат член

  Зачленет:
  12 Ноември 2011
  Мислења:
  1,195
  Допаѓања:
  320
  Професија:
  Графички Дизајнер
  КУЛ е сајтов ! И инаку... корицата „Ѓавол“ не е ѓавол него е kyubi :) Лисицата од наруто :D
   
  1 person likes this.
 11. томче

  томче дизајнерче

  Зачленет:
  8 Септември 2011
  Мислења:
  391
  Допаѓања:
  22
  Професија:
  ништо

  па за почеток можеш на вашата фан страница да го објавиш, после по неколку купони и да се рекламирате на фејсбук
   
 12. Vengeance

  Vengeance Член

  Зачленет:
  27 Февруари 2012
  Мислења:
  73
  Допаѓања:
  2
  Аа... моја грешка! :)

  Се извинувам! :)

  Иначе тоа што јас го правев од 0 не личеше на ништо! :)
   
 13. UnlockBoot

  UnlockBoot Нов член

  Зачленет:
  3 Февруари 2012
  Мислења:
  11
  Допаѓања:
  0
  UnlockBoot.Com
  Checker.UnlockBoot.Com
  Download.UnlockBoot.Com
   
 14. kon

  kon Истакнат член

  Зачленет:
  12 Ноември 2011
  Мислења:
  1,195
  Допаѓања:
  320
  Професија:
  Графички Дизајнер
  @UnlockBoot ова ми личи на вордпрес... ти ја правеше темата или ?
   
 15. stefan_v

  stefan_v Ninja

  Зачленет:
  26 Ноември 2011
  Мислења:
  828
  Допаѓања:
  313
  Професија:
  Programmer / Internet Marketer
  http://renofix.ca/
  Клиентов маста ми ја извади, еден пребирлив, али еве го завршив сајтот и изгледа како што он сака. :)
   
 16. kon

  kon Истакнат член

  Зачленет:
  12 Ноември 2011
  Мислења:
  1,195
  Допаѓања:
  320
  Професија:
  Графички Дизајнер
  Да те прашам, логото ти му го правеше ? И шо се жалеш, супер е изработено :D Ногу е кул :D
   
 17. stefan_v

  stefan_v Ninja

  Зачленет:
  26 Ноември 2011
  Мислења:
  828
  Допаѓања:
  313
  Професија:
  Programmer / Internet Marketer
  Логото не, тоа е од ThinkMachine, партнери од Канада. Имам и од Доменикана, САД, Нов Зеланд. :)
   
  На kon му/ѝ се допаѓа ова.
 18. BlackHat

  BlackHat Активен член

  Зачленет:
  22 Јуни 2012
  Мислења:
  132
  Допаѓања:
  52
  Супер дизајн. Колку време ти требаше за да го направиш? Или користеше некој темплејт?
   
 19. stefan_v

  stefan_v Ninja

  Зачленет:
  26 Ноември 2011
  Мислења:
  828
  Допаѓања:
  313
  Професија:
  Programmer / Internet Marketer
  Криво ми е цената ја договоривме за темплејт, а на крај ништо од темплејтот, сум си работел и графика и CSS... Имам и други сајтови, али овој пошто ме измачи ми е посебен. :)
   
 20. kon

  kon Истакнат член

  Зачленет:
  12 Ноември 2011
  Мислења:
  1,195
  Допаѓања:
  320
  Професија:
  Графички Дизајнер
  Тоа и сакаше да му го пишам, ама ај викам да не се праам сеа нај паментен :D
   

Сподели: