Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

Веб дизајн, прашање

Дискусија во форумот 'Веб дизајн' започната од Copka1987, 5 Декември 2013.

 1. Copka1987

  Copka1987 Нов член

  Зачленет:
  31 Мај 2013
  Мислења:
  42
  Допаѓања:
  7
  имам веб за продажба на продукти и би сакал да го тргнам Add to cart
  може некој да помогне
  ИТНО Е!
   
 2. LaFea

  LaFea Член

  Зачленет:
  3 Ноември 2013
  Мислења:
  89
  Допаѓања:
  37
  можеби ќе може да помогне некој ама објасни малку подетално... од каде ти е Add to cart? wordpress plugin? amazon?
   
 3. stefan_v

  stefan_v Ninja

  Зачленет:
  26 Ноември 2011
  Мислења:
  828
  Допаѓања:
  313
  Професија:
  Programmer / Internet Marketer
  Која платформа е ова? Ај малце подетално?
   
 4. Dame1612

  Dame1612 Нов член

  Зачленет:
  5 Декември 2013
  Мислења:
  1
  Допаѓања:
  0
 5. dorco

  dorco Активен член

  Зачленет:
  26 Јануари 2013
  Мислења:
  361
  Допаѓања:
  118
  детали...

  зашто немаме форум 'hire a freelancer' ?
   
 6. Goranski

  Goranski Истакнат член

  Зачленет:
  2 Април 2013
  Мислења:
  961
  Допаѓања:
  652
  која ти е поентата ако имаш веб продавница а посетителите немаат како да купат? Non-sense
   
  На kon му/ѝ се допаѓа ова.
 7. stefan_v

  stefan_v Ninja

  Зачленет:
  26 Ноември 2011
  Мислења:
  828
  Допаѓања:
  313
  Професија:
  Programmer / Internet Marketer
  Па најверојатно ќе служи само за листање на продуктите, како каталог некако.
   
 8. Bojan

  Bojan Член

  Зачленет:
  9 Март 2012
  Мислења:
  79
  Допаѓања:
  43
  Прва опција, види чудото што го користиш дали има вградена опција за користење без add to card функционалност.

  Втора опција, десен клик на копчето, inspect element (ако си на хром), види ја класата на елементот шо сакаш да го скриеш. Влези во цсс фајлот и пиши .klasataNaKopceto{ display:none; }

  Трета опција ти е модифицирање на плагинот/темата/скриптата/модулот/шоидае.... не ти препорачувам.
   
  На kon му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: