Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

Веб дизајн, прашање

Дискусија во форумот 'Веб дизајн' започната од Hristijan :), 25 Септември 2013.

 1. Hristijan :)

  Hristijan :) Нов член

  Зачленет:
  5 Април 2012
  Мислења:
  51
  Допаѓања:
  0
  Дали некој има представа на што платофрма е дизајниран сајтот kajgana.com, се рабира ако не е тајна :D а и доколку не знаете дајте совет или тип на што е полесно сличен да се изработи сличен како кајгана wordpress или joomla или некоја друга платформа
   
 2. stefan_v

  stefan_v Ninja

  Зачленет:
  26 Ноември 2011
  Мислења:
  828
  Допаѓања:
  313
  Професија:
  Programmer / Internet Marketer
  Kajgana.com е на Drupal, ама јас ти го препорачувам WordPress, бидејќи е подобрар и од Joomla, особено за портали. :)
   
 3. Martinovski

  Martinovski Администратор

  Зачленет:
  21 Декември 2011
  Мислења:
  154
  Допаѓања:
  32
  Кајгана = Drupal < Joomla! < Wordpress
  Кип калм и цепај Wordpress ;)
   
  На stefan_v му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Goranski

  Goranski Истакнат член

  Зачленет:
  2 Април 2013
  Мислења:
  961
  Допаѓања:
  652
  тајна е, и тоа голема !!
   
  На talevskiboss му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Hristijan :)

  Hristijan :) Нов член

  Зачленет:
  5 Април 2012
  Мислења:
  51
  Допаѓања:
  0
  Ај чим велите Wordpress ок...
   
 6. kon

  kon Истакнат член

  Зачленет:
  12 Ноември 2011
  Мислења:
  1,195
  Допаѓања:
  320
  Професија:
  Графички Дизајнер
  Еј знаеш шо... такви блогови, портали, сајтови... имаш превише. Мотика, Кајгана... од овие Пулс, Гуру и разно разни други портали. Нели се малце досадни овие идеи више ?
   
  На Ilishev и stefan_v им се допаѓа ова.
 7. Goranski

  Goranski Истакнат член

  Зачленет:
  2 Април 2013
  Мислења:
  961
  Допаѓања:
  652
  не да се досадни туку се преку К**
   
  На FilipD, kon, Ilishev и уште 1 член му се допаѓа ова.
 8. kon

  kon Истакнат член

  Зачленет:
  12 Ноември 2011
  Мислења:
  1,195
  Допаѓања:
  320
  Професија:
  Графички Дизајнер
  И кога викаш више сличен како Кајгана, тоа значи копија на кајгана. Не е ни идеја тоа... него е копија.
   
 9. Goranski

  Goranski Истакнат член

  Зачленет:
  2 Април 2013
  Мислења:
  961
  Допаѓања:
  652
  копија и тоа пастирана!
   
  На FilipD и kon им се допаѓа ова.
 10. Hristijan :)

  Hristijan :) Нов член

  Зачленет:
  5 Април 2012
  Мислења:
  51
  Допаѓања:
  0
  Не мислев да направам копија на кајгана, него знаев дека не е ни на wordpress ни на joomla, и прашав што е... фала на сите за одговорите и подршката само сакав да знам на што платформа е праен btw мојот сајт t.e. мојот проект ќе го одложам за подоцна
   

Сподели: