Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

Unity игра

Дискусија во форумот 'Кафе Муабет' започната од Bontino, 14 Јануари 2013.

 1. Bontino

  Bontino Член

  Зачленет:
  9 Јануари 2013
  Мислења:
  46
  Допаѓања:
  1
  Има некој што знае да работи со unity ќе направиме игра така што тој ќе ја направи играта да функционира значи ќе работи внесувањае на податоците а јас ќе го изработам сценариото (го имам изработено) и музиката!! Заинтересирани пишете!
   
 2. talevskiboss

  talevskiboss Активен член

  Зачленет:
  31 Јули 2012
  Мислења:
  341
  Допаѓања:
  172
  Оваа идеја ти е иста како Secretworld.
   
 3. Bontino

  Bontino Член

  Зачленет:
  9 Јануари 2013
  Мислења:
  46
  Допаѓања:
  1
  Шо врска има то со ова?
   
 4. talevskiboss

  talevskiboss Активен член

  Зачленет:
  31 Јули 2012
  Мислења:
  341
  Допаѓања:
  172
  Сакав да кажам дека нема да ти успее.
   
  На kon му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Bontino

  Bontino Член

  Зачленет:
  9 Јануари 2013
  Мислења:
  46
  Допаѓања:
  1
  Сепа ова е друго многу поразлично од то.
   
 6. ZionPax

  ZionPax Активен член

  Зачленет:
  16 Јуни 2012
  Мислења:
  54
  Допаѓања:
  30
  Ова е многу лош начин за презентирање на идеа.
  Верувам дека ке наидеш на повеќе разбирање ако одговориш на следниве прашања:
  Зошто некој треба да одвои време и работи со тебе?
  Кои се придобивките од тоа?
  Дали неговата работа ке биде платена или бараш волонтери?
  Ако бараш волонтери, дали се работи за профитабилен проект од кој би можело во иднина да се профитира?
  Итн итн... се додека не ја објасниш подобро твојата идеа.
   
  На Аце му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Bontino

  Bontino Член

  Зачленет:
  9 Јануари 2013
  Мислења:
  46
  Допаѓања:
  1
  1. Ако сака да направиме видео игра ќе одвои време а зошто за да заработи пари?
  2. Придобивките се секнувајне со поголемо искуство и др...
  3. Неговата работа јас нема да ја платам тукуа ние ќе соработуваме и парите заработени од продажбата на производот ќе ги поделиме.
  4. Проктот е профитабилен и ако има некој слободно нека ми пиши во порака ќе се договориме.
  Ако има и други прашања прашајте.
   
 8. kon

  kon Истакнат член

  Зачленет:
  12 Ноември 2011
  Мислења:
  1,195
  Допаѓања:
  320
  Професија:
  Графички Дизајнер
  Баш добро те инспирирало видеото од владата со оние студентите нешто апликации, веб дизајни и тд :)
  1. Зошто да заработи пари ? - А кој би работел џабе ?
  2. Ако има искуство, би можел да работи во студио во кое му е сигурна заработката
  3. Тука ништо не му е сигурно. Исто како да викаш на ЕВН - јас нема да ви плаќам ама заработката ке ја делеме.
  4. /

  Игра така не се праве со двајца или трујца. За игра ти треба цел тим и минимум по двајца од секоја област... програмери, интерфејс дизајнери и сл ;)
   
  На talevskiboss му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: