Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

Ultimate Facebook Wordpress plugin

Дискусија во форумот 'Скрипти' започната од Milton, 16 Јануари 2012.

 1. Milton

  Milton Истакнат член

  Зачленет:
  17 Ноември 2011
  Мислења:
  360
  Допаѓања:
  133
  Ultimate Facebook е plugin за Wordpress и е единствениот
  facebook плугин кој ќе ви биде потребен за вашите
  Wordpress страници.

  Вклучува:
  Autopost на Facebook Профил или Fan Page
  Регистрација или Login
  Facebook коментари
  BuddyPress профили
  и многу други опции.

  за да видите што може овој одличен plugin,
  погледнете го видеово:
  http://www.youtube.com/watch?v=Ut9lN9u50mc
  официјалната страна за plugin-от:
  Код:
  Мора да бидете регистриран за да го погледнете линкот.
  локација за download на нулираниот Ultimate Facebook 1.6 plugin:
  Код:
  Мора да бидете регистриран за да го погледнете линкот.
   
  На Ilishev, kon и Dimemk им се допаѓа ова.
 2. antisec23

  antisec23 Баниран

  Зачленет:
  3 Јуни 2012
  Мислења:
  66
  Допаѓања:
  9
  Професија:
  Programing
  баш нешто вакво ми требаше фала многу.
   
 3. Dimemk

  Dimemk Активен член

  Зачленет:
  9 Април 2012
  Мислења:
  254
  Допаѓања:
  39
  Професија:
  Бизнис-Информатичар
  Ако може реаплоад )
   
 4. DannyVex

  DannyVex Нов член

  Зачленет:
  14 Јануари 2014
  Мислења:
  5
  Допаѓања:
  0
  Оооо Фала МНОГУ!
   

Сподели: