Ultimate Facebook Wordpress plugin

Milton

Истакнат член
Зачленет/а
17 ноември 2011
Мислења
360
Реакции
131
Ultimate Facebook е plugin за Wordpress и е единствениот
facebook плугин кој ќе ви биде потребен за вашите
Wordpress страници.

Вклучува:
Autopost на Facebook Профил или Fan Page
Регистрација или Login
Facebook коментари
BuddyPress профили
и многу други опции.

за да видите што може овој одличен plugin,
погледнете го видеово:
http://www.youtube.com/watch?v=Ut9lN9u50mc
официјалната страна за plugin-от:
Код:
http://premium.wpmudev.org/project/ultimate-facebook

локација за download на нулираниот Ultimate Facebook 1.6 plugin:
Код:
http://www.mediafire.com/?ko3pohypx4fqzd0
 

antisec23

Баниран
Зачленет/а
3 јуни 2012
Мислења
66
Реакции
7
баш нешто вакво ми требаше фала многу.
 
На врв Дно