Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

Twitter Бот.

Дискусија во форумот 'Алатки' започната од FilipD, 24 Јуни 2013.

 1. FilipD

  FilipD Активен член

  Зачленет:
  4 Мај 2013
  Мислења:
  220
  Допаѓања:
  78
  Има некој твиттер бот ? Не exchange страница... Туку кој има закачено на него 1000 профили на пример и си ставаш да те следат... Имаше неколку теми али сите не работат сега. Некој да има и да работи ?
   
 2. Nakolce

  Nakolce Активен член

  Зачленет:
  1 Ноември 2011
  Мислења:
  510
  Допаѓања:
  84
  Професија:
  Електротехничар
  Едно време BlackHat нудеше нешто такво... Контактирај го ако е сеуште активен.
   
 3. default

  default Истакнат член

  Зачленет:
  14 Јуни 2012
  Мислења:
  248
  Допаѓања:
  130
  Не е активен повеќе,не го контактирај џабе.
  Иначе вакка и мене нешто ми треба, ве молам кажете ако знајте некој да продава.
   
 4. FilipD

  FilipD Активен член

  Зачленет:
  4 Мај 2013
  Мислења:
  220
  Допаѓања:
  78
  Ајде ќе се здружиме и заедно ќе го купиме по пола ако е поволно и ако сакаш мислам :)
   
 5. Nakolce

  Nakolce Активен член

  Зачленет:
  1 Ноември 2011
  Мислења:
  510
  Допаѓања:
  84
  Професија:
  Електротехничар
  Ај ова пробајте го

  Код:
  Мора да бидете регистриран за да го погледнете линкот.
   
 6. FilipD

  FilipD Активен член

  Зачленет:
  4 Мај 2013
  Мислења:
  220
  Допаѓања:
  78
  Не работи :/
  Доколку некој има познавања од Visual Basics Мислам дека ќе може да се направи едноставен бот. На кој ќе му се даде листа од акаунти и потоа ќе врши одредена операција со истите...
   
 7. dorco

  dorco Активен член

  Зачленет:
  26 Јануари 2013
  Мислења:
  361
  Допаѓања:
  118
  имаш пари? :)
   
 8. FilipD

  FilipD Активен член

  Зачленет:
  4 Мај 2013
  Мислења:
  220
  Допаѓања:
  78
  Колку ?
   
 9. dorco

  dorco Активен член

  Зачленет:
  26 Јануари 2013
  Мислења:
  361
  Допаѓања:
  118
 10. Dimemk

  Dimemk Активен член

  Зачленет:
  9 Април 2012
  Мислења:
  254
  Допаѓања:
  39
  Професија:
  Бизнис-Информатичар
  Јас имам , што нудиш ?
   
 11. FilipD

  FilipD Активен член

  Зачленет:
  4 Мај 2013
  Мислења:
  220
  Допаѓања:
  78
  Другар не биди будала 100$ за твитер бот... Сигурно ќе се најде нешто поефтино и поефикасно...
   
 12. Dimemk

  Dimemk Активен член

  Зачленет:
  9 Април 2012
  Мислења:
  254
  Допаѓања:
  39
  Професија:
  Бизнис-Информатичар

  Никаде тој не напиша дека е бот, и прв твој цитат за мене и одма будала :) Малку невкусно звучи :)
   
 13. FilipD

  FilipD Активен член

  Зачленет:
  4 Мај 2013
  Мислења:
  220
  Допаѓања:
  78
  Вака брат темава е за твитер бот. Што и очигледно е дека за твитер бот се работи. Несакав јас така да звучам ама прво што ми падна на памет е твитер ботот и мислам дека е премногу 100$+ за твитер бот.
   
 14. dorco

  dorco Активен член

  Зачленет:
  26 Јануари 2013
  Мислења:
  361
  Допаѓања:
  118
  Знаев дека муабетот ке ја фати оваа насока. Сигурно можеш да најдеш некој бот за 30 долари, ама тој не е наменет само за тебе, се продава глобално. Затоа другпат кога ке сакаш нешто да се направи, според твои спецификации, да си спремиш добри пари....Како би било некој друг да го потцени твојот труд?
   
 15. default

  default Истакнат член

  Зачленет:
  14 Јуни 2012
  Мислења:
  248
  Допаѓања:
  130
  Јас можам да дадам 100$ и толку ќе дадам за некој добар и што нуди гаранција , само неможам да најдам.
   
 16. dorco

  dorco Активен член

  Зачленет:
  26 Јануари 2013
  Мислења:
  361
  Допаѓања:
  118
  каква гаранција? Неможеш да добиеш гаранција на нешто што е динамично. На секој апдејт на твитер ке треба и ботот да се апдејтира.
   
 17. Dimemk

  Dimemk Активен член

  Зачленет:
  9 Април 2012
  Мислења:
  254
  Допаѓања:
  39
  Професија:
  Бизнис-Информатичар
  Во тие 100 долари да е вклучено ажурирање на ботот
   
 18. dorco

  dorco Активен член

  Зачленет:
  26 Јануари 2013
  Мислења:
  361
  Допаѓања:
  118
  тоа сакам да кажам, никој нема да се согласи на такво нешто. ажурирањето може да одземе повеке време од креирањето....
   
 19. Nakolce

  Nakolce Активен член

  Зачленет:
  1 Ноември 2011
  Мислења:
  510
  Допаѓања:
  84
  Професија:
  Електротехничар
  Коа веќе се фаќаш за орото играј го до крај...
  Јас рентам и продавам бубици... Откако ќе ја продадам.. Ако после неколку месецу ми се појави било каков дефект јас бесплатно ја сервисирам.... Ама тоа е бизнисот... Ако не дадеш, нема да земеш.
   
  На Dimemk му/ѝ се допаѓа ова.
 20. dorco

  dorco Активен член

  Зачленет:
  26 Јануари 2013
  Мислења:
  361
  Допаѓања:
  118
  ги мешаш работиве. Тоа што ти го продаваш треба да дадеш гаранција од неколку месеци/години дека ке работи ... бидејки е физички продукт.
  Идеалната споредба би била. Јас ке купам бубица од тебе. Ја фрлам на земја и ја газам со нога. Дали ке ми дадеш нова за без пари?
   

Сподели: