Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

туку, што правиме со SOPA и PIPA?

Дискусија во форумот 'Кафе Муабет' започната од Milton, 19 Јануари 2012.

 1. Milton

  Milton Истакнат член

  Зачленет:
  17 Ноември 2011
  Мислења:
  360
  Допаѓања:
  133
  кое е вашето мислење за затемнувањево?
  ќе успее ли да ги предомисли или ќе си потонеме во некоја Орвеловска помрачина?

  Panda Update-от се преживеа некако,
  ама ако овие пројдат како закони, ќе биде глобален game-shanger.

  инволвирани сте во поддршката или веќе ковате планови за афтер шокот? :)
   
 2. hazard_mkd

  hazard_mkd Член

  Зачленет:
  18 Јануари 2012
  Мислења:
  15
  Допаѓања:
  0
  :) треба да му ја пазиш доколку имаш некој warez/watch movies/rapidshare тип на сајт..

  иначе чисто сумљам дека ќе помина. голема галама гренаа големиве нет компании.. и имаат големо влијание на јавноста
   
 3. Milton

  Milton Истакнат член

  Зачленет:
  17 Ноември 2011
  Мислења:
  360
  Допаѓања:
  133
  претпоставувам дека warez сајтовите ќе пропатат први.
  а и не е дека нема да се најде некоја.... Under-net варијанта.. за споделување warez.
  мада и тука би имало потенцијал.. ќе мора да почне да се наплаќа warez-от за да опстане, нели?
  :)

  нејсе, зборам за легитимните сајтови.
  од она што го сфаќам, америка сака да се изолира (и централизира) колку што може повеќе.
  а америка е Пазарот.
  дали и колку ние кои сме надвор од америка би биле оштетени?
   

Сподели: