Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

Top Rated коментари на Youtube

Дискусија во форумот 'BlackHat дискусија и техники' започната од Аце, 26 Јули 2012.

 1. Аце

  Аце Ordinary guy.

  Зачленет:
  9 Септември 2011
  Мислења:
  2,020
  Допаѓања:
  848
  Доколку го користите u2bviews.com тогаш знаете за новите измени на овој сајт. u2bviews е нешто како vagex само што овде имате да boost-ирате некој коментар да излезе пред другите коментари. На пример: Има добро видео за iPhone и вие пишувате коментар со линк (линк без http://) и за некое време вие сте најгоре пред сите со вашиот коментар.

  Прво што треба е да соберете поенчиња исто како што собирвате и на vagex, само што тука нема да ги искористите за youtube views туку за некој ваш коментар.

  Потоа најавете се на u2bviews.com и одете во Control Panel од менито и Rated Comments.

  Земете го линкот од вашиот коментар и додадете го
  [​IMG]


  Зедов за пример ова видео и еве како испадна:
  [​IMG]

  Важно!: Коментарот ќе биде Top Rated привремено се додека youtube не го детектира и го спушти најдолу.
   
  На kiko и Bubo им се допаѓа ова.
 2. Seophisticated

  Seophisticated Истакнат член

  Зачленет:
  4 Ноември 2011
  Мислења:
  196
  Допаѓања:
  57
  Дали ви отвара PHP error кога ќе го отворите comment rating сервисов на страната?
  Јас од прееска проверувам и цело време ми вади ерор па да прашам да не е само кај мене.
   
 3. Аце

  Аце Ordinary guy.

  Зачленет:
  9 Септември 2011
  Мислења:
  2,020
  Допаѓања:
  848
  Ќе проверам сега доколку имам поени...

  Edit: Не работи :/. Ќе го средат брзо, се работи за некои грешки во .php фајл.
   
 4. Kafka

  Kafka Активен член

  Зачленет:
  20 Ноември 2011
  Мислења:
  122
  Допаѓања:
  44
  и по еден месец сеуште не е средено... ф... а имам 50000+ поени што ми стојат подолго време...
   
 5. Аце

  Аце Ordinary guy.

  Зачленет:
  9 Септември 2011
  Мислења:
  2,020
  Допаѓања:
  848
  Фокусирани се на алатката која ја прават а абер немаат ова да го поправат мме.
   
 6. Kafka

  Kafka Активен член

  Зачленет:
  20 Ноември 2011
  Мислења:
  122
  Допаѓања:
  44
  Право да ти казам не знам зашто толку време инвестираат во алатката која што треба да се симне па да се инсталира па да сецка итн. кога само со овој сервис за топ рејтед комментс ќе искешираа доста $$$. Ама затоа пак ние обичните смртници ќе се надеваме на таков сервис.
  Кажи ми дали си запознаен за сличен сервис фри или платен да има опција за топ рејтед комментс?
   
 7. Аце

  Аце Ordinary guy.

  Зачленет:
  9 Септември 2011
  Мислења:
  2,020
  Допаѓања:
  848
  Прво имаше еден YouTube Comment Rater (by SpK) но повеќе не работи.
  Сега имам еден на компјутер кој го немам проверено но креиран е во ubot studio:
  Можеш да го симнеш од тука:
  Код:
  Мора да бидете регистриран за да го погледнете линкот.
   

Сподели: