Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

Tier 1 backlinks

Дискусија во форумот 'SEO' започната од aleksandar4o, 31 Јули 2015.

 1. aleksandar4o

  aleksandar4o Активен член

  Зачленет:
  7 Февруари 2012
  Мислења:
  415
  Допаѓања:
  187
  Здраво. Бидејќи немам добро искуство во врска со Тиер 1 би сакал да прашам тука.
  Планирам да правам Тиер 1 - Web 2.0s и кој спинер би ми го препорачале за артиклите?
  Читав еден метод демек да ги преведиш од англиски на македонски, од македонски на шпански, од шпански на англиски итн и после само грешките у граматиката да ги поправиш.
  И колку постови на еден блог да правам? И дали да ги поврзам сите меѓусебе како PBN или пак секој блог да си линкира до големи страни како wikipedia etc.. и еден пост кон мојот money site и да не се поврзани меѓусебе?
  Благодарам однапред.
   
 2. FilipD

  FilipD Активен член

  Зачленет:
  4 Мај 2013
  Мислења:
  220
  Допаѓања:
  78
  PBN-ot ne se povrzuva megju sebe. Od kaj go izvadi ova? Footprint e da linkirash megjusebno od pbn domejnite.
   

Сподели: