Tier 1 backlinks

aleksandar4o

Активен член
Зачленет/а
7 февруари 2012
Мислења
415
Реакции
186
Здраво. Бидејќи немам добро искуство во врска со Тиер 1 би сакал да прашам тука.
Планирам да правам Тиер 1 - Web 2.0s и кој спинер би ми го препорачале за артиклите?
Читав еден метод демек да ги преведиш од англиски на македонски, од македонски на шпански, од шпански на англиски итн и после само грешките у граматиката да ги поправиш.
И колку постови на еден блог да правам? И дали да ги поврзам сите меѓусебе како PBN или пак секој блог да си линкира до големи страни како wikipedia etc.. и еден пост кон мојот money site и да не се поврзани меѓусебе?
Благодарам однапред.
 

FilipD

Активен член
Зачленет/а
4 мај 2013
Мислења
220
Реакции
77
PBN-ot ne se povrzuva megju sebe. Od kaj go izvadi ova? Footprint e da linkirash megjusebno od pbn domejnite.
 
На врв Дно