Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

ThemeForest

Дискусија во форумот 'Веб страни' започната од Mario, 26 Април 2013.

 1. Mario

  Mario Нов член

  Зачленет:
  24 Април 2013
  Мислења:
  11
  Допаѓања:
  1
  Има ли некој искуство со ThemeForest?
  Било каква информација многу би ми значело.
  Поздрав
   
 2. ZionPax

  ZionPax Активен член

  Зачленет:
  16 Јуни 2012
  Мислења:
  54
  Допаѓања:
  30
  Што точно те интересира?
  Имам искуство како купувач, а мислам дека на ибиз имаше членови кои што продаваа на envato маркетите.
  Имаме многу информации, само кажи што е она што те интересира :D
   
 3. Mario

  Mario Нов член

  Зачленет:
  24 Април 2013
  Мислења:
  11
  Допаѓања:
  1
  Планирам за брзо време да ставам веб страна на Themeforest која ке ја работиме 4 луѓе и ми треба човек што веќе има искуство и било каква информација би ми завршило работа или барем да ги знам условите за поставување страна на ThemeForest.
  Поздрав
   
 4. kon

  kon Истакнат член

  Зачленет:
  12 Ноември 2011
  Мислења:
  1,195
  Допаѓања:
  320
  Професија:
  Графички Дизајнер
  Епа ако си го извршил тестот успешно ке знаеш што бараат. Со theme forest Неам искуство, со graphic river иам. Ама слични се, тражат квалитет. И тоа многу.
   
 5. s.a

  s.a Член

  Зачленет:
  7 Мај 2013
  Мислења:
  36
  Допаѓања:
  15
  Со theme forest немам искуство но имам со audiojungle, и двете маркети се дел од мрежата на Енвато и би требало да имат слични или исти правила за продавање односно аплодирање на твоите работи/проекти.

  Регистрирањето е бесплатно, но за да имаш право да аплодираш треба да имаш 20 долари на твојот профил. Нив треба да ги уплатиш преку пејпал, виса карта, мастер итн..

  После тоа ти се дава можноста да аплодираш фајлови, се чека 2-3 дена за да го проверат твојот труд, и ти кажуват точка по точка што не чини, и како да ги напраиш корекциите.. после откако ке бидеш готов со корекциите се стиснеш сенд, и па чекаш 2-3 дена и така додека не ги поправиш сите нивни забелешки коишто многу ти помагат да бидеп по професионален и подобар за наредните твои проекти.
   
 6. kon

  kon Истакнат член

  Зачленет:
  12 Ноември 2011
  Мислења:
  1,195
  Допаѓања:
  320
  Професија:
  Графички Дизајнер
  Прв пат слушам дека треба 20 $ да имаш на акаунто ?
   
 7. Zeratul

  Zeratul Член

  Зачленет:
  15 Март 2012
  Мислења:
  91
  Допаѓања:
  16
  Професија:
  Интернет Маркетинг и СЕО
  Како да ставиш веб страна? Нели на ТФ се продаваат разноразни дизајни и слично? Не си ми јасен? Иначе да те прашам кој ти пишува текстови на пурелифенатурал.цом? o_O
   

Сподели: