Прелистувањето на ИБиз како нерегистриран корисник е ограничено на неколку форуми.
Избегнете го ова ограничување со бесплатна регистрација..

Страни за пишувачи

Дискусија во форумот 'Различни методи на заработка' започната од tool, 24 Април 2014.

 1. tool

  tool Член

  Зачленет:
  10 Ноември 2011
  Мислења:
  70
  Допаѓања:
  14
  Имате предлози за добри страни за article writing? Освен познатите oDesk, eLance, freelancer итн каде што конкуренцијата е премногу голема?
  Ја имам сретнато http://www.textbroker.com/ како подобра, но претпоставувам таму се прифаќаат само членови од УСА, ми треба каде што прифаќаат и членови од МК.
  Значи барам страни каде што можеш да нудиш пишување статии/рецензии или што и да е, а не да нудиш.
   
 2. darky

  darky Активен член

  Зачленет:
  26 Февруари 2012
  Мислења:
  148
  Допаѓања:
  74
  Пробај iwriter.com
   
  На tool му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Goranski

  Goranski Истакнат член

  Зачленет:
  2 Април 2013
  Мислења:
  961
  Допаѓања:
  652
  hirewriters.com
   
 4. buli

  buli Член

  Зачленет:
  31 Јануари 2013
  Мислења:
  71
  Допаѓања:
  13
  Ќе пишуваш за мојот вебстрана? Колку ти е цената?
  Јас досега соработував со едни пакистанци и индијци, и цената беше смешна.
   
 5. bizmak

  bizmak Нов член

  Зачленет:
  8 Мај 2014
  Мислења:
  8
  Допаѓања:
  0
  Професија:
  hardware / mining / internet marketing
  Баш е убаво што меѓусебно си нудите соработка (овде барем можеш да се сретнеш со соработникот и да оцениш/знаеш што добиваш ... сепак има разлика меѓу спинуван артикл и нешто оргинално ... првово е "многу поевтино")
   
 6. Goranski

  Goranski Истакнат член

  Зачленет:
  2 Април 2013
  Мислења:
  961
  Допаѓања:
  652
  Спинуван артикал само за беклинкирање и тоа да е добар спин, мануелно спинуван.
  Оргинален артикал може да биде и лош артикал, затоа кога си нарачувате контент за ваша страна, гледајте да биде што подобро напишан, и најважно е да не е напишан само за Google туку кога ке ти дојде посетител да го заинтересира и артиклот да има некоја вредност за него, не да почне да чита да сфати дека е крш и да си замине. Така да платете поскапо за да добиете подобро и секогаш е многу битно да му објасните на тој што пишува што точно ви треба. Објаснете убаво и опширно за да ве разбере убаво а со тоа и да ви напише убав артикал.
   
 7. Crnorizec

  Crnorizec Нов член

  Зачленет:
  22 Јануари 2015
  Мислења:
  20
  Допаѓања:
  2
  Знае некој друга слична страна, освен горенаведениве? Искрено сум разочаран од iWriter, јес да тек ми е прв article ама го тупат многу. За 1.62$ доби супер текст, ме исконтактира сам ода сменам една реченица што не му/и се сфиѓала. Од коа ја сменив глеам 1 ѕвезда ми остаил/а рејтинг и опис демек многу бил/а навреден/а. Постои ли прашувам некоја слична страна кај што се клиентите нормални или сегде има вакви заебанции?
   
 8. AleksandarJ

  AleksandarJ Активен член

  Зачленет:
  18 Април 2014
  Мислења:
  263
  Допаѓања:
  97
  Професија:
  Article writer
  Генерално земено таму каде што плаќаат повеќе имаш повеќе заебанции. Јас на Fiverr од 100 порачки имам по 1 таков "заебант". :) Поентата - не се обесхрабрувај од еден случај. Ако продолжиш да доставуваш добра содржина ќе си најдеш редовни клиенти па после не мора да се зезаш.
   
 9. Crnorizec

  Crnorizec Нов член

  Зачленет:
  22 Јануари 2015
  Мислења:
  20
  Допаѓања:
  2
  Фала - па се надевам дека ке најдам, само бев изненаден као многу му се допаѓа текстот и наеднаш после 1 ѕвезда и rejected...
   
 10. AleksandarJ

  AleksandarJ Активен член

  Зачленет:
  18 Април 2014
  Мислења:
  263
  Допаѓања:
  97
  Професија:
  Article writer
  Ги има секакви. Биди упорен а некогаш биди и самокритичен затоа што се случува да правиме и ние пишувачите грешки:)
   

Сподели: